Kryzys na lotnisku w Balicach: Amerykański pasażer zatrzymany przez policję

Kryzys na lotnisku w Balicach: Amerykański pasażer zatrzymany przez policję

Za oceanem, na terenie Stanów Zjednoczonych, 62-letni mężczyzna zdecydował się na podróż do Polski. Wyruszył samolotem z Wielkiej Brytanii, mając na celu dotarcie do malowniczego Krakowa. Nic jednak nie zapowiadało, że wtorkowe popołudnie 18 czerwca skończy się dla niego aresztowaniem na lotnisku w Balicach.

Sytuacja ta okazała się prawdziwym zaskoczeniem dla Amerykanina – jego plany pokrzyżował niespodziewany obrót wydarzeń. Na lotnisku w Balicach, po przylocie z Wielkiej Brytanii, czekała na niego Placówka Straży Granicznej. Funkcjonariusze nie mieli wyboru i musieli podjąć interwencję po otrzymaniu informacji o poszukiwanym cudzoziemcu.

Wszystko wynikało z faktu, że 62-latek był poszukiwany przez międzynarodową organizację policyjną – Interpol. Co więcej, w maju poprzedniego roku sąd w Albanii wydał na niego Europejski Nakaz Aresztowania (ENA).

W konsekwencji tych okoliczności, obywatel USA został zatrzymany i przekazany w ręce Policji, która zgodnie ze swoimi kompetencjami miała zająć się dalszym postępowaniem w tej sprawie.