Legendarny piłkarz Rivaldo w Krakowie. Odwiedził swojego syna Rivaldinho

Legendarny piłkarz Rivaldo w Krakowie. Odwiedził swojego syna Rivaldinho

Rivaldo to jeden z najwybitniejszych zawodników w piłce nożnej. W 2002 roku wraz ze swoją drużyną narodową Brazylii zdobył najważniejsze trofeum drużynowe, a więc mistrzostwo świata. Podczas kariery sportowej grał m.in. w FC Barcelonie. Od sezonu 2020/2021 w polskiej lidze gra syn słynnego piłkarza, a więc Rivaldinho, który jest piłkarzem krakowskiej Cracovii.

Rivaldinho poszedł w ślady ojca

Potomek słynnego Rivaldo również zajął się piłką nożną. Niewątpliwie jednak otrzymał on znacznie mniejszy talent, niż swój ojciec. Jest to jednak zawodnik, który doskonale czuje się w Polsce, a przede wszystkim w Krakowie. Już niedługo w barwach Cracovii Rivaldinho rozpocznie swój drugi sezon w polskiej lidze. W debiutanckim sezonie na polskich boiskach piłkarskich Brazylijczyk zaliczył 2 asysty oraz 1 gola. Do Cracovii trafił on z rumuńskiej drużyny FC Viitorul za 300 tys. euro. Oprócz tego wcześniej 26-letni zawodnik grywał m.in. w Rumunii (Dinamo Bukareszt, FC Viitorul), Bułgarii (Lewski Sofia) oraz Portugalii (Boavista).

Wizyta Rivaldo (74-krotnego reprezentanta Brazylii) w Krakowie

O wizycie Rivaldo mogliśmy się dowiedzieć m.in. z samego Instagrama prowadzonego przez byłego mistrza świata z 2002 roku. To właśnie tam dodał on rodzinne zdjęcie. 74-krotny reprezentant Brazylii w opisie do zdjęcia zaznaczył, że jest już w Polsce i przebywa na terenie pięknego Krakowa. Ponadto cieszy się z odwiedzin i obecnością syna, synowej oraz wnuka.

Rivaldinho już niedługo ponownie pojawi się na polskich boiskach. Już 24 lipca, a więc podczas 1. kolejki Ekstraklasy Cracovia podejmie na wyjeździe Górnik Łęczna. Kto wie, być może wizyta ojca zadziała na zawodnika Cracovii w pozytywny sposób i kibice będą mogli obserwować jego świetną grę.