Lotnisko w Krakowie podejmuje 8-milionowego pasażera i ma na celu obsłużyć 9 milionów podróżnych do końca roku

Lotnisko w Krakowie podejmuje 8-milionowego pasażera i ma na celu obsłużyć 9 milionów podróżnych do końca roku

W czwartek, jedno z najważniejszych lotnisk w kraju – Lotnisko Kraków Airport – miało przyjemność obsłużyć swojego 8-milionowego pasażera. Kierowanie takim portem przewiduje, że do końca obecnego roku uda im się osiągnąć kamień milowy w postaci 9 milionów odprawionych pasażerów. Jeśli to nastąpi, będzie to pierwsze lotnisko regionalne w Polsce, które osiągnęło ten poziom.

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, podkreślił, że lotnisko po raz pierwszy osiągnęło wynik 8 milionów w 2019 roku. Wyraził też optymizm, że mają szansę stać się pierwszym polskim lotniskiem regionalnym, które obsłużyło ponad 9 milionów pasażerów. Zauważył również, że w trakcie jazdy obok krakowskiego lotniska można dostrzec zaawansowane prace inwestycyjne. Powiedział: „Prace nad budową terminala cargo i płyty postojowej są częścią naszego długoterminowego planu inwestycyjnego. Kontynuujemy także realizację kolejnych istotnych projektów inwestycyjnych”. Te słowa są częścią oświadczenia prasowego wydanego przez Kraków Airport.

Przedstawiciele lotniska przypomnieli, że na terenie Kraków Airport trwają prace nad budową nowego terminala cargo i innych towarzyszących infrastruktur od roku. Obecnie realizowane są prace związane z konstrukcją biurowca i magazynu, a także montażem stalowej konstrukcji dachu hali magazynowej. Planuje się lokalizację nowego terminala przy drodze wojewódzkiej nr 774, zaledwie około 1 km od obecnego terminala cargo i terminala pasażerskiego.