Migranci z Bangladeszu nielegalnie przemyceni w naczepie tira z ładunkiem folii spożywczej

Migranci z Bangladeszu nielegalnie przemyceni w naczepie tira z ładunkiem folii spożywczej

W wyniku działalności funkcjonariuszy policji z Zabierzowa i Oddziału Prewencji Policji z Krakowa, udało się wykryć i zatrzymać nielegalnych imigrantów pochodzących z Bangladeszu. Wszystko odbyło się na terenie powiatu krakowskiego, gdzie mężczyźni zdecydowali się ukryć w naczepie ciężarówki przewożącej folię spożywczą. Ciężarówka przybyła do Polski z Grecji, a jej nieoczekiwani pasażerowie zostali przekazani do dalszych działań strażnikom Placówki Straży Granicznej w Krakowie.

W czwartkowe popołudnie, 2 listopada, podczas postoju na autostradzie niedaleko Krakowa, kierowca tira usłyszał dziwne odgłosy dochodzące z naczepy. Po otwarciu naczepy natknął się na dwóch mężczyzn o ciemnej karnacji, w wieku około trzydziestu lat. Przypuszczając, że mogą to być migranci, którzy bez jego wiedzy dostali się do pojazdu, poinformował o tym fakcie obecnych tam funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji.

Następnie, zgodnie z procedurą, informacja o wydarzeniu została przekazana do Komisariatu Policji w Zabierzowie. Po przybyciu na miejsce, tamtejsi policjanci zajęli się sprawą, przejmując nielegalnych pasażerów i kontynuując postępowanie z ich udziałem. Ustalili, że prawdopodobnie mężczyźni są obywatelami Bangladeszu. Nie mieli oni jednak ze sobą żadnych dokumentów tożsamości, a jedynie plecaki pełne odzieży i osobistych rzeczy. Komunikacja z nimi była utrudniona ze względu na barierę językową – posługiwali się jedynie swoim ojczystym językiem. Policjanci zawiadomili o sytuacji Placówkę Straży Granicznej w Krakowie, która przejęła imigrantów w celu dalszej procedury.

Samochód ciężarowy transportujący folię spożywczą pochodził z Grecji. Przypuszcza się, że nielegalni pasażerowie weszli do naczepy na terytorium Polski i mogli tam spędzić około dwóch godzin.