Multimedialne odkrywanie tajemnic wszechświata – darmowa wystawa dla krakowian

Multimedialne odkrywanie tajemnic wszechświata – darmowa wystawa dla krakowian

Krakowianie będą mieli okazję bezkosztowo zanurzyć się w multimedialne doświadczenie, które przeniesie ich w niepowtarzalną podróż po tajnikach kosmosu. Wszystko to dzięki niezwykłej wystawie, która stanowi idealną propozycję dla ciekawych świata.

Europejskie Laboratorium Fizyki Cząstek, znane jako CERN, w 2024 roku będzie mieć powód do świętowania, bowiem obchodzić będzie swoje siedemdziesiąte urodziny. Aby uczcić ten moment, w Krakowie organizowana jest specjalna, multimedialna wystawa dostępna dla wszystkich zupełnie za darmo.

Ta fascynująca prezentacja oferuje zwiedzającym możliwość odkrycia trzech unikalnych kapsuł. Pierwsza z nich to 'strefa Big Bang’, która umożliwia pogłębienie wiedzy na temat historii kosmosu. Kolejna to 'strefa cząstek’, skupiająca się na strukturze materii. Ostatnia z nich pozwala na zapoznanie się z eksperymentami przeprowadzanymi w potężnym akceleratorze cząstek, czyli Wielkim Zderzaczu Hadronów.

Informacje na temat wystawy podaje AGH, zaznaczając, że nie zabraknie tam również materiałów filmowych i animacji. Te multimedialne formy prezentacji przedstawią zwiedzającym najważniejsze momenty w historii wszechświata. Dodatkowo, na miejscu znajdzie się również gabinet fizyki teoretycznej oraz przestrzeń edukacyjna dla młodych odkrywców.

Wystawa będzie otwarta dla publiczności bez żadnych opłat od 11 do 26 maja. W tych dniach, w godzinach od 10:00 do 18:00, zaprasza na ulicę Piastowską 26a, gdzie znajduje się hala sportowa AGH.