Najlepsze atrakcje w Krakowie

Najlepsze atrakcje w Krakowie

Kraków to fantastyczne miejsce, które potrafi zaspokoić wiele gustów. Niezależnie od tego, czy odwiedzamy Kraków z drugą połówką, całą rodziną, czy w pojedynkę, możemy mieć pewność, że znajdziemy mnóstwo rzeczy, które wypełnią nasz czas i zafundują fantastyczne wakacje.

Nieważne kim jesteśmy i co lubimy – na drodze zwiedzania Krakowa można napotkać wiele fascynujących zabytków i atrakcji, które każdy powinien zobaczyć.

Najpopularniejsze zabytki Krakowa

Kraków – dawna stolica Polski – to miasto okryte niezwykle bogatą szatą zabytków, które istnieją na tych terenach od długich stuleci. Spójrzmy, jakie z nich powinniśmy zobaczyć najpierw, podczas naszej wycieczki po Krakowie.

Zamek Królewski na Wawelu i Katedra w Krakowie

Zwiedzając Kraków, nie możemy przegapić majestatycznego Wawelu i Katedry na Wawelu. Położony na malowniczym wzgórzu zamek z katedrą jest najlepszym miejscem do zapoznania się z polską historią.

Zamek Królewski na Wawelu to jedna z topowych atrakcji Krakowa, która robi wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. W środku mieści się 71 sal wystawowych, gdzie można znaleźć tysiące cennych eksponatów.

Należą do nich między innymi liczne obrazy, słynne arrasy, wiekowe meble, zbiory militarne oraz znaleziska archeologiczne odnalezione na Wawelu. Jest to miejsce, którego w Krakowie nie można pominąć.

Rynek Główny w Krakowie

Wszyscy odwiedzający Kraków prędzej czy później trafiają na Rynek Główny. Warto tu zajrzeć do Bazyliki Mariackiej – mieści się w niej jedno z najsłynniejszych średniowiecznych arcydzieł – drewniany ołtarz Wita Stwosza.

Rynek Główny to jedno z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Krakowie, zwłaszcza że ​​Bazylika Mariacka to tylko jedna z wielu atrakcji, jakie tam znajdziemy. Warto też wspomnieć o zobaczeniu podziemnej wystawy multimedialnej. Uczy historii Krakowa i znajduje się tuż obok Sukiennic.

Sukiennice są bez wątpienia miejscem, o które powinniśmy zahaczyć, zwiedzając dawną stolicę Polski. Jeśli chcemy kupić pamiątkę w postaci oryginalnego polskiego rękodzieła, Sukiennice będą do tego doskonałym wyborem.

Co więcej, świetnym pomysłem jest także wieczorny spacer Rynkiem Głównym w Krakowie – w blasku świateł i gwarze dobiegającym z barowych ogródków.

Fabryka 'Emalia’ Oskara Schindlera’ w Krakowie

Miłośnicy historii z pewnością odwiedzą muzeum w fabryce Oskara Schindlera. Można w nim zobaczyć zachowane biuro Schindlera. A do tego dowiedzieć się o jego bohaterstwie więcej, niż ukazuje film Spielberga.

Fabryka 'Emalia’ Oskara Schindlera’ w Krakowie przedstawia wystawę dotyczącą czasów hitlerowskiej okupacji Krakowa w latach 1939-1945. Wystawa ta nie tylko ukazuje historię miasta, ale opowiada też historię jego mieszkańców – zarówno Polaków, jak i Żydów.

Przeplatają się tu fakty dotyczące przebiegu drugiej wojny światowej, obejmujące zarówno życie codzienne, jak i prywatne – co zdecydowanie robi wrażenie na zwiedzających.

Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu

Co prawda Auschwitz – Birkenau znajduje się w Oświęcimiu, a nie w Krakowie. Jednak jest to stosunkowo blisko, dlatego podczas pobytu w Krakowie można wybrać się w jedno z najważniejszych miejsc w historii Europy.

Obóz koncentracyjny w Oświęcimiu związany z tragicznymi czasami nazistowskich rządów w Polsce odegrał ważną rolę w historii drugiej wojny światowej. Z kolei odwiedzenie tego miejsca jest formą upamiętnienia wielu ofiar reżimu nazistowskiego.

W Auschwitz-Birkenau zwiedzający mogą zobaczyć wiele autentycznych przedmiotów, a także ponad 150 budynków i około 300 ruin byłego obozu koncentracyjnego. Oryginalne są także ogrodzenia, rampy i drogi.

Ponadto w muzeum znajduje się duża kolekcja należących do więźniów przedmiotów osobistych, takich jak walizki, buty, okulary i części garderoby.

Niewątpliwie Muzeum Auschwitz-Birkenau to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu w Krakowie.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Wreszcie, kolejnym miejscem blisko Krakowa, które każdy powinien zobaczyć, jest Kopalnia Soli w Wieliczce. Mieści się na obrzeżach Krakowa, gdzie oferuje niezapomniany widok podziemnej sztuki solnej i projektów architektonicznych.

Kopalnia Soli „Wieliczka” od 1978 roku wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest też niewątpliwie jednym z najważniejszych zabytków w Polsce. Przy zwiedzaniu kopalni turyści mają do wyboru kilka opcji zwiedzania. Najpopularniejsza jest trasa turystyczna, która prowadzi przez ponad 20 najważniejszych (i najpiękniejszych) komór podziemnych. Składa się z kilku kilometrów krętych korytarzy.

A jeśli szukamy większych wrażeń i niezapomnianych atrakcji, warto zdecydować się na trasę górniczą. Zwiedzanie tego szlaku ma formę aktywnej wycieczki, podczas której uczestnicy wykonują wiele praktycznych zadań związanych z dawnym wydobyciem soli.

Romantyczne miejsca w Krakowie

Kraków to doskonałe miejsce na czarującą wycieczkę, począwszy od urokliwego Rynku Głównego po zachwycających grajków ulicznych, którzy przygrywają romantyczne melodie. To właśnie w Krakowie możemy zaprosić naszą drugą połówkę na bajkową przejażdżkę bryczką albo niezapomnianą kolację przy świecach.

Jeśli przyjeżdżamy do Krakowa z okazji rocznicy lub romantycznego weekendu, definitywnie jesteśmy we właściwym miejscu. To urokliwe miasto jest jednym z najstarszych symboli polskiej kultury i fontanną niepowtarzalnych uroków.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Świetnym pomysłem jest także przechadzka po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ten XVIII-wieczny ogród położony jest w pobliżu Starego Miasta i zaprasza do zwiedzania prawie 10-hektarowego placu z tysiącami imponujących roślin.

Należy pamiętać, że ogrody można zwiedzać tylko od połowy kwietnia do połowy października. I warto podkreślić, że krakowski ogród botaniczny jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Znajduje się w niewielkiej odległości od Rynku Głównego, dzięki czemu po zwiedzeniu Starego Miasta albo Wawelu można się tam wybrać na romantyczny spacer.

Ponadto, jeżeli potrzebujemy chwili wytchnienia i zrelaksowania się wśród bujnej zieleni, wizyta w ogrodzie botanicznym nam to zagwarantuje. Jest to jedno z tych miejsc w Krakowie, które definitywnie należy odwiedzić we dwoje.

Kazimierz w Krakowie

Kolejną fantastyczną atrakcją dla par jest spacer magiczną dzielnicą Krakowa – żydowskim Kazimierzu. Jest to jedna z głównych atrakcji Krakowa. Obszar ten oferuje sieć wąskich brukowanych uliczek z mnóstwem sklepów sprzedających wyjątkowe prezenty.

Roi się tu także od kameralnych kawiarenek, w których można skosztować wybornych win i przysmaków, aby czas spędzany we dwoje był jeszcze bardziej wyjątkowy. Urokliwy charakter dzielnicy w połączeniu z kulturą jidysz tworzy w Krakowie niezwykle romantyczne przeżycie.

Kazimierz to idealne miejsce na leniwy spacer. Można niespiesznie przechadzać się wąskimi alejkami, wybrać się nad brzeg Wisły, a później odwiedzić jeden z kultowych pubów lub sympatyczną kawiarenkę – jest ich tutaj bez liku.

Kładka Ojca Bernatka i Bulwary Wiślane w Krakowie

Pomysł na świetną randkę: zaproszenie swojej drugiej połówki na spacer malowniczymi bulwarami Krakowa, gdzie można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta, skosztować waty cukrowej i podziwiać oświetloną Kładkę Ojca Bernatka.

A w przypadku par, które pragną zadbać o trwałość swojego związku, powinny zawiesić na kładce kłódkę, a klucz wyrzucić do Wisły. Pewnie zadajecie sobie teraz pytanie: „Czy to działa?” Cóż, pary, którym przez lata udało się pozostać razem, przysięgają, że ta metoda jest niezawodna!

Kraków – atrakcje dla całych rodzin

Jeśli podróżujemy do Krakowa z dziećmi, możemy być pewni, że nasi młodzi towarzysze znajdą tam wiele wspaniałych rzeczy do zrobienia. Oto najlepsze atrakcje dla dzieci w Krakowie.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Dzieci będą zachwycone. Wszystkie maszyny prezentowane w muzeum są naprawdę godne podziwu. Warto też dodać, że wdrożono tu wiele rozwiązań interaktywnych i multimedialnych, aby wizyta była naprawdę niezapomniana. Dzięki temu nasze pociechy mogą rzeczywiście odkryć świat samolotów.

Ponadto, Muzeum Lotnictwa Polskiego to niesamowite przeżycie nie tylko dla kochających technologię dzieciaków. Ekspozycja muzeum jest dość obszerna i prezentowana nie tylko w gmachu głównym i dawnych hangarach lotniczych, ale także na wolnym powietrzu. Co więcej, warto podkreślić, że na jednej ze stałych ekspozycji znajdują się samoloty z okresu lotnictwa pionierskiego – jest to więc doskonała okazja, by opowiedzieć dzieciom o początkach lotnictwa.

Takie rozwiązanie pozwala na spokojne i swobodne zwiedzanie. A do tego jest to też jedno z najciekawszych miejsc na spacer w Krakowie.

Park Wodny w Krakowie S.A.

Zjeżdżalnie w tym parku wodnym potrafią przyprawić o zawrót głowy! Ten aquapark znajduje się w jednym z najlepszych basenów w Polsce. Na tle innych parków wodnych ten w Krakowie wyróżnia się tym, że wszystkie atrakcje dostępne są dla dzieci i dorosłych. I nie chodzi tutaj tylko o pływanie.

Park Wodny w Krakowie to niezapomniana zabawa w wodzie! Na pewno nie pożałujemy dnia spędzonego w tym niesamowitym obiekcie rekreacyjnym. Kiedy tylko myślimy o tym, co można by robić w Krakowie z dziećmi, od razu przychodzi na myśl Park Wodny. Zwłaszcza że ​​– jak wspomnieliśmy wcześniej – nie jest to tylko zwykły basen.

Atrakcji jest ogromna ilość i można tu spędzić cudowny dzień – nawet gdy pogoda nie dopisuje, a słońce chowa się za chmurami. Jeżeli szukacie jednego z najbardziej rozrywkowych miejsc w Krakowie, Park Wodny będzie strzałem w dziesiątkę.

Ogród Zoologiczny w Krakowie

Jeśli przyjedziemy do Krakowa w piękną pogodę, udajmy się prosto do krakowskiego zoo, gdzie przebywa wiele różnych gatunków zwierząt zarówno tych dużych, jak i tych malutkich. Jest także plac zabaw i minizoo, które nasze pociechy z miejsca pokochają. Dzieci poniżej trzeciego roku życia mogą wejść do ogrodu zoologicznego za darmo.

Ogród Zoologiczny w Krakowie znajduje się na obrzeżach miasta – w Lesie Wolskim. Dzięki temu możemy połączyć wycieczkę do zoo z fantastycznym dniem wypełnionym takimi zajęciami, jak spacery i jazda na rowerze po lokalnych szlakach.

Las Wolski to również miejsce, w którym można znaleźć kilka obiektów historycznych, jak choćby Kopiec Józefa Piłsudskiego, czy Klasztor Ojców Kamedułów na Bielanach. W ten sposób możemy zaplanować nasz dzień, odwiedzając nie tylko zoo, ale także inne ciekawe miejsca w Krakowie.

Najlepsza kuchnia w Krakowie

Amatorzy dobrej kuchni, którzy przybywają do Krakowa, zdecydowanie powinni wybrać się na jedną z wycieczek kulinarnych oferowanych przez różnych dostawców na terenie całego miasta. Wycieczki dla smakoszy zazwyczaj obejmują wizyty w czterech lub pięciu lokalach. Musimy się tutaj przygotować na pełny posiłek wraz z deserem, jakim będziemy raczyć się w trakcie wycieczki. Z tego względu najlepiej będzie, jeśli rozpoczniemy wycieczkę z pustym żołądkiem.

Kuchnia u Babci Maliny – restauracja w Krakowie

Jeśli mamy zamiar spróbować tradycyjnej kuchni polskiej – nie musimy już dłużej szukać. Po prostu wpadnijmy z wizytą do Babci Maliny, a będziemy czerpać przyjemność z kosztowania wybornych polskich potraw w Krakowie. Nie ma nic lepszego po całym dniu zwiedzania.

W tej restauracji można spróbować wielu tradycyjnych potraw polskich – od pierogów z różnymi nadzieniami, po pieczonego pstrąga, kotlet schabowy i bigos. W związku z tym, jeśli mamy ochotę na prawdziwe polskie dania, restauracja U Babci Maliny z pewnością nas nie zawiedzie. Musimy tutaj obowiązkowo zajrzeć podczas naszej wycieczki do Krakowa.

Najlepsze lokale jazzowe w Krakowie

Miłośnicy muzyki przyjeżdżający do Krakowa znajdą wiele okazji, aby cieszyć się ulubioną formą sztuki. W rzeczywistości Kraków uważany jest za muzyczną stolicę Polski. Miasto jest nie tylko domem dla wielu teatrów i organizacji muzycznych, w tym słynnej Opery Krakowskiej i Orkiestry Filharmonii Krakowskiej. Jest także gospodarzem festiwali muzyki klasycznej, takich jak Misteria Paschalia i Festiwal Muzyki Polskiej.

Kluby jazzowe w Krakowie

Jest wiele wspaniałych klubów jazzowych w Krakowie, które warto odwiedzić. Jednak na specjalną uwagę zasługuje klub „U Muniaka”. Jeśli kochamy jazz, Kraków jest najlepszym miejscem do zwiedzania w tej części Europy.

Miasto żyje i oddycha muzyką na żywo w wielu lokalach i barach, które zaspokajają różne gusta muzyczne, z jazzem na pierwszym miejscu. Wszyscy melomani szybko przekonają się, że Kraków ma jedne z najlepszych miejsc z muzyką jazzową w kraju.

Najpiękniejsze atrakcje Krakowa

Kraków to nie tylko miasto tętniące bogatą historią i życiem towarzyskim. Dawna stolica Polski to także malownicze pejzaże i niepowtarzalne widoki, które zachwycają dech w piersiach każdego entuzjasty piękna.

Zalew Zakrzówek w Krakowie

Jest to bez wątpienia jedno z najbardziej kolorowych miejsc w Krakowie. Prawdziwa perełka, którą można znaleźć trochę poza centrum miasta.

Zakrzówek w Krakowie to zdecydowanie jedno z najciekawszych miejsc, jakimi to miasto może się poszczycić. Dodatkowo okupuje rankingi miejsc, jakie warto zobaczyć w Krakowie! Zalew powstał w 1991 roku – po zalaniu starego kamieniołomu wapienia. Składa się z dwóch zbiorników wodnych.

Obecnie jest to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku w Krakowie. A ze względu na niesamowicie turkusowy kolor wody bywa nazywane „Małą Chorwacją”.

Rynek Podziemny w Krakowie

Być może spacerujemy sobie po Rynku Głównym w Krakowie, nie mając pojęcia, co się pod nim kryje. Prawda jest taka, że pod rynkiem można wkroczyć w średniowieczną krainę. Mowa oczywiście o  muzeum Rynek Podziemny w Krakowie. Jest to interaktywny, nowoczesny i iście niesamowity obiekt!

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Dla fanów japońskich motywów jest to obowiązkowe miejsce podczas wycieczki po Krakowie. Znajdzie tutaj coś dla siebie każdy miłośnik kultury Dalekiego Wschodu. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie to piękne i niezapomniane przeżycie dla każdego!

Muzeum Manggha to nie tylko kolebka dla miłośników kultury i sztuki japońskiej. W zbiorach muzeum znajduje się także wiele ciekawych przedmiotów – takich jak drzeworyty, kolekcje współczesnych plakatów japońskich i polskich, fotografie, wachlarze, rzeźby, kimona i wiele innych.

Aktywny wypoczynek w Krakowie

Czy lubicie wypełniać wakacje ekscytującymi zajęciami, które fundują natychmiastowy zastrzyk adrenaliny? Kraków to doskonałe miejsce dla fanów aktywnego wypoczynku!

Jazda na rowerze w Krakowie

Po pierwsze, Kraków to doskonałe miasto do jazdy na rowerze i całorocznej usługi wypożyczania rowerów. Naszego dwukołowca możemy wypożyczyć dzięki Wavelo. Jest to publiczny system wypożyczania rowerów, który udostępnia setki rowerów publicznych zgromadzonych na różnych stacjach rozsianych po całym mieście.

Turyści mogą otrzymać specjalną jednodniową subskrypcję dla zwiedzających. Jest to znakomite rozwiązanie, jeżeli planujemy jazdę rowerem po mieście. Najlepiej będzie, jeżeli wybierzemy opcję trzydniową. Dzięki temu uzyskamy tyle czasu na jazdę, że wystarczy nam na wszystkie zaplanowane wycieczki.

Wycieczki rowerowe w Krakowie to jedna z najlepszych form aktywnego wypoczynku na terenie dawnej stolicy i jej obrazkowych okolic.

Krakowskie kopce

Szukacie świetnego miejsca na jogging lub energiczny spacer? Nic nie działa lepiej niż krakowskie kopce. Kraków oferuje wiele parków i zielonych terenów. Aczkolwiek kopce są tutaj naprawdę wyjątkowe. Ponadto, czynią Kraków miastem rekordowym pod względem wieku i ilości zachowanych kopców.

Najstarsze kopce to kopiec Kraka i kopiec Wandy. Mimo to najpopularniejszy jest kopiec Tadeusza Kościuszki. Natomiast najmłodszy i najmniejszy kopiec nosi imię Jana Pawła II. Podobno w tym miejscu znajdował się też szósty kopiec położony w parku otaczającym pobliski pałac.

Według legendy kopiec poświęcony był Esterze – kochance króla Kazimierza Wielkiego. Estera na wieść o jego zdradzie wyskoczyła przez okno, prosto do stawu. Dzisiaj miejsce to zajmuje stadion klubu WKS Wawel Kraków.

Jeżeli planujemy dzień pełen aktywności fizycznej, ta dzielnica Krakowa jest zdecydowanie warta odwiedzenia.

Unikalne atrakcje w Krakowie

Jest wiele rzeczy, które można znaleźć tylko w Krakowie. Wybraliśmy te najlepsze, dlatego nie musicie się już stresować. Jest tutaj coś starego i coś nowego – w zasadzie coś dla każdego.

Ołtarz Wita Stwosza w Krakowie

Kraków to miasto po brzegi przepełnione sztuką. Wszystko zdobią średniowieczne arcydzieła, piękne kościoły i obszerne muzea. Myśląc o krakowskich miejscach do zwiedzania, koniecznie trzeba zobaczyć Bazylikę Mariacką.

Jednym z najbardziej wyrazistych przykładów jest znajdujący się w Bazylice Mariackiej okazały ołtarz wykonany przez Wita Stwosza. Jest jednym z najwybitniejszych rzeźbiarzy epoki gotyku.

Ołtarz jest ogromny. Liczy około 13 m wysokości i 11 m szerokości. Wysokość największych figur to prawie 3 m. I należy też zauważyć, że w ołtarzu znajduje się ponad 200 postaci. Natomiast całość zachwyca mnogością detali i kunsztem wykonania.

Dama z gronostajem aut. Leonarda da Vinci

Kolejnym znaczącym arcydziełem jest jedna z prac Leonarda da Vinci – „Dama z gronostajem”. Znajduje się w Muzeum Czartoryskich. Miłośnicy sztuki nie mogą przegapić tej okazji, jeśli udają się na wycieczkę do Krakowa.

MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Koniecznie trzeba zobaczyć Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Obiekt powstał w 2010 roku i szybko stał się znanym miejscem kultury oraz kluczowym punktem na artystycznej mapie Krakowa. Budynek został zaprojektowany przez Claudio Nardi. A dziś mieści jedną z najbardziej imponujących kolekcji sztuki powstałych w ciągu ostatnich 20 lat.

W stałej kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej znajdują się prace artystów z kraju i całego świata m.in. takie nazwiska jak Tomasz Bajer, Edward Dwurnik, Krištof Kinter, Ragnar Kjartansson, Lars Laumann, Bartek Materka, Beat Streuli, czy Krzysztof Wodiczko.

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie

Kolejnym istotnym miejscem sztuki współczesnej jest Bunkier Sztuki, założony w 1965 roku. Obecnie stanowi jedną z najważniejszych kolekcji sztuki w Polsce. Jest to jedna z najciekawszych atrakcji Krakowa, na którą rzucić okiem podczas zwiedzania.

Galeria Plakatu w Krakowie

Kraków to prawdziwa perełka dla miłośników grafiki. Polskie plakaty znane są na całym świecie z wysokiej jakości artystycznej.

Jeśli interesuje nas ten rodzaj sztuki, koniecznie musimy zobaczyć krakowską Galerię Plakatu. Co ciekawe, plakat rozkwitał w czasach PRL-u, a typową estetykę tych plakatów można zobaczyć na szyldach reklamowych.

Sztuka uliczna w Krakowie

Sztuka uliczna również staje się bardzo popularna w Krakowie. Mimo że miasto wciąż pozostaje w tyle za Warszawą, Wrocławiem i Katowicami (są to uznane centra sztuki ulicznej w Polsce), w ciągu ostatnich kilku lat ten trend znacznie się rozwinął. Wiele firm i restauracji prosi artystów ulicznych o pomoc w reklamie. Co więcej, artyści uliczni zapraszani są nawet przez lokalne władze, aby pomogli przy współtworzeniu miejskiego krajobrazu miasta.

Sztuka uliczna uznawana jest za wiarygodną dyscyplinę artystyczną, która tworzy ciekawe zderzenie historycznego krajobrazu Krakowa z nowoczesną estetyką miejską. Niektóre z najbardziej imponujących murali to Ding Dong Dumb, Judah, Plac Bawół i AGH.

W Krakowie znajdziemy również mural związany ze znanym polskim autorem literackim – Stanisławem Lemem. To obszerne malowidło zostało zainspirowane książką „Bajki robotów”.

Kraków – atrakcje dla dorosłych i studentów

Tętniące życiem ulice Krakowa pełne są studentów i młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do miasta, aby skorzystać ze wszystkiego, co ma do zaoferowania. Kraków nie bez powodu słynie z fantastycznego życia nocnego.

Miasto jest domem dla niezliczonych klubów, barów i pubów, które zaspokajają wszystkie gusta. Jednak sercem nocnego życia Krakowa jest historyczna dzielnica żydowska Kazimierz. Pełna barów i kawiarni, na pewno warto ją zwiedzać zarówno w dzień, jak i w nocy. Więc jeśli zastanawiacie się, co można robić w Krakowie nocą, spójrzcie poniżej:

Bar „Eszeweria” w Krakowie

Chyba nie ma bardziej unikatowego miejsca niż Eszeweria w Krakowie. Niektórzy goście twierdzą, że to bar hipsterski. Inni uważają, że jest zadziwiająco romantyczny. Jest tylko jeden sposób, żeby się o tym przekonać – sprawdzić na własnej skórze.

Tak przy okazji wspomnimy, że wejście do Eszewerii jest bardzo niepozorne. Jednak nie dajcie się zwieść. Wnętrze Was zaskoczy.

Klubokawiarnia „Forum Przestrzenie”

Jeżeli udamy się na Podgórze, koniecznie nie możemy pominąć kawiarni Forum Przestrzenie. Przez lata uważana była za hotel z czasów sowieckich, który służył głównie do wyświetlania banerów i reklam. Dzisiaj to miejsce przekształciło się w jeden z najmodniejszych lokali w Krakowie.

Górne kondygnacje budynku w stylu sowieckim są zamknięte dla ogółu. Aczkolwiek na dole goście bawią się w dzień i w nocy. Możemy też odwiedzić sklepy lokalnych projektantów, które znalazły tutaj swój dom. Jest to jedno z najlepszych miejsc w Krakowie do spędzania czasu we dwoje.

Z kolei letnie wakacje w Krakowie to wygrzewanie się na kamienistej plaży, gdzie na turystów czekają wygodne leżaki oraz smaczne przekąski i zimne napoje donoszone na miejsce. I chyba nie trzeba dodawać, że Forum Przestrzenie oferuje także niesamowity widok na Wawel w pełnej krasie.

Kino „Pod Baranami” w Krakowie

Najlepsze kino w Polsce? Niektórzy nawet mówią, że to najlepsze kino w Europie! Kino „Pod Baranami” to legendarne miejsce w Krakowie – takie, w którym prezentowane są wyłącznie dobre filmy. Nie można się zawieść!

Kino „Pod Baranami” powstało w 1969 roku i mieści się w zabytkowym pałacu na Rynku Głównym w Krakowie. Warto wiedzieć, że w 2009 roku kameralne kino otrzymało wyróżnienie za najlepszy program spośród wszystkich kin zrzeszonych w sieci Europa Cinemas.

Filmy zagraniczne prezentowane są tutaj z oryginalną ścieżką dźwiękową i polskimi napisami. Dzięki temu każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Natomiast klimat kina zdecydowanie sprawia, że ​​warto je odwiedzić.

Pomnik Elvisa Presleya w Krakowie

Kiedy zastanawiamy się nad tym, co warto zobaczyć w Krakowie, najprawdopodobniej nie przychodzi nam do głowy nic związanego z Elvisem Presleyem. Jednak wygląda na to, że w Polsce musimy naprawdę kochać króla! Jakby nie było, Kraków faktycznie ma pomnik poświęcony Elvisowi Presleyowi. Trochę to dziwne, ale też całkiem fajne.

Od 2005 roku w Krakowie znajduje się również obelisk poświęcony królowi Kreolowi. Znajduje się w pobliżu Zakrzówka. A to dlatego, że to właśnie tam w latach 70. spotykali się fani Elvisa.

Kraków z pewnością wie, jak zwabić do siebie tłumy turystów. Dlatego, jeśli planujemy podróż do pięknego miasta w Polsce, zadbajmy o to, aby pierwszy na naszej liście pojawił się Kraków.