Narastający problem dzików w parku Maćka i Doroty na Klinach

Narastający problem dzików w parku Maćka i Doroty na Klinach

Apeluję o zachowanie ostrożności podczas korzystania z Parku Maćka i Doroty, usytuowanego na terenie krakowskich Klin. Pojawił się tam problem szkód wyrządzonych przez dziki – zwierzęta te doprowadziły do znacznego zniszczenia terenów zielonych, przekopując trawniki oraz ziemię w bliskim sąsiedztwie placu zabaw. Obecnie dzikie zwierzęta odpoczywają w cieniu drzew.

Zarząd Zieleni Miejskiej (ZZM) został już powiadomiony o zaistniałej sytuacji. W odpowiedzi, urzędnicy skierowali apel do straży miejskiej i łowczym, z prośbą o zajęcie się tą kwestią. Sytuacja ta uświadamia nam o narastającym problemie dzików w Krakowie. Te dzikie zwierzęta zaczynają coraz częściej pojawiać się w miejscach, które są często odwiedzane przez mieszkańców miasta.

Zniszczenia, które dziki spowodowały w parku, muszą teraz zostać naprawione przez ZZM. Urzędnicy planują ustawienie nowych koszy na śmieci w najbliższym czasie, jednak naprawa trawników wymaga nieco więcej czasu, zważywszy na to, że dziki działały z dużą intensywnością. Władze miejskie apelują do mieszkańców o niepozostawianie niezabezpieczonych resztek jedzenia, ostrożność podczas spacerów z psami i przede wszystkim o unikanie paniki, niepłoszenie zwierząt i zachowanie spokoju.