Nastolatek zatrzymany z usiłowanie zabójstwa swojej babci

Nastolatek zatrzymany z usiłowanie zabójstwa swojej babci

W minioną sobotę oświęcimscy policjanci zatrzymali nastolatka podejrzanego o zaatakowanie nożem swojej babci. Kobieta trafiła do szpitala z ranami ciętymi głowy i klatki piersiowej. Nastolatek został osadzony w areszcie policyjnym, gdzie prokuratura przedstawiła zarzuty w sprawie usiłowania zabójstwa swojej babci.

W nocy z 19 na 20 listopada do szpitala w Oświęcimiu trafiła 68-letnia mieszkanka miasta, która wymagała natychmiastowej opieki lekarskiej. Lekarze bez wahania wezwali policję. Okazało się, że kobietę zaatakował nastoletni wnuczek, zadając jej nożem rany cięte na głowie i klatce piersiowej. Nastolatek mieszkał ze swoją babcią od dwóch dni.

Policja odwiedziła mieszkanie 68-latki, gdzie zastała jej wnuka. 19-latek został zatrzymany i przewieziony do aresztu. W mieszkaniu znaleziono również nóż, którym napastnik zaatakował swoją ofiarę. W trakcie zatrzymania podejrzany był trzeźwy.

Zadawał rany nożem śpiącej babci

Podczas przesłuchania przyznał się, że zaatakował swoją babcię nożem w momencie, gdy spała. Następnie wyznał wszystko sąsiadowi, z którym wspólnie wezwali służby medyczne. Jak na tę chwilę w dalszym ciągu trwa śledztwo w tej sprawie, a policja wyjaśnia szczegóły zdarzenia.

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu umieścił nastolatka w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa 19-latek może trafić do więzienia na 10 lub 25 lat. A w przypadku wymierzenia najsurowszej kary może otrzymać dożywocie.