Nowa edycja Encyklopedii Krakowa już dostępna w sprzedaży

Nowa edycja Encyklopedii Krakowa już dostępna w sprzedaży

Z dumą informujemy, że wyjątkowe wydawnictwo Muzeum Krakowa, nowa dwutomowa Encyklopedia Krakowa, jest już dostępna do zakupu. Jest to publikacja o imponujących parametrach – waży niemal 8 kilogramów, składa się z około 6 tysięcy haseł oraz 3 tysięcy ilustracji, a także zawiera 171 map i planów miasta. Przy tworzeniu encyklopedii współpracowało blisko 300 autorów, dzięki czemu zespół twórców, wraz z tymi pracującymi nad pierwszą edycją, liczy ponad 1000 osób.

Pierwsza edycja Encyklopedii Krakowa, będąca jednotomowym wydawnictwem, została wydana w 2000 roku przez Wydawnictwo Naukowe PWN. W roku 2016 Biblioteka Krakowska podjęła decyzję o stworzeniu nowej edycji encyklopedii, która miała być bardziej rozbudowana i aktualna. W roku 2019 nastąpiło odkupienie praw do haseł z pierwszej edycji od Wydawnictwa PWN.

Encyklopedia Krakowa jest obecnie dostępna do nabycia w sklepie muzealnym znajdującym się w pałacu Krzysztofory na Rynku Głównym 35. Sklep czynny jest od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10:30 do 18:00. Encyklopedia dostępna jest również w sklepie internetowym Muzeum Krakowa.

Nowe wydanie Encyklopedii Krakowa zostanie zaprezentowane na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 26 października, o godzinie 13:00, w sali Wiedeń B, znajdującej się w budynku EXPO przy ulicy Galicyjskiej 9. Publikacje Muzeum Krakowa, w tym Encyklopedię Krakowa, będzie można nabyć podczas targów na stoisku B70, zlokalizowanym w hali Dunaj.