Biskup Muskus z Krakowa pracuje dla chorej Kamili. Zebrał 25 tysięcy złotych

Biskup Muskus z Krakowa pracuje dla chorej Kamili. Zebrał 25 tysięcy złotych

Ks. Damian Muskus, biskup pochodzący z Krakowa, z powodzeniem zgromadził środki finansowe na wsparcie trzyletniej Kamili, cierpiącej na genetyczną chorobę SMA. Biskup podjął różnego rodzaju prace zlecone przez osoby, które odpowiedziały na jego apel, zdobywając w ten sposób sumę 25 tys. zł. Ks. Muskus wyraził satysfakcję z odzewu na jego inicjatywę, która jak stwierdził „rozgrzała internety”, a następnie szczegółowo opisał wykonywane przez siebie zadania.

Biskup krakowski Damian Muskus, który ogłosił poszukiwanie pracy odpowiadającej jego wykształceniu, szybko otrzymał propozycje zlecenia. Jego celem było zebranie funduszy na wsparcie zbiórki dla trzyletniej Kamili, walczącej ze rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA). Ksiądz zadeklarował gotowość do wykonania pracy fizycznej i dotrzymał słowa. Przez media społecznościowe podał relacje z realizowanych zadań.

Ks. Damian Muskus poinformował, że w wyniku kilkudniowego aktywnego poszukiwania pracy, zdołał uzbierać ponad 25 tysięcy złotych. Biskup obliczył, że stawka za godzinę pracy wyniosła osiem tysięcy złotych po rozdzieleniu zebranych środków na trzy zrealizowane przez niego zadania, a nie tysiąc, jak początkowo przewidywał. Ksiądz Muskus z humorem podkreślił, że „przy tej okazji niektórzy dowiedzieli się, którym końcem miotły się zamiata”.

Zbiórka funduszy na leczenie Kamili jest organizowana na platformie Siepomaga. Na stronie zbiórki można przeczytać, że „Choroba nie dawała wcześniej wyraźnych objawów, a co za tym idzie, zdiagnozowano ją u niej zbyt późno. Dziś ma już prawie dwa i pół roku, ale na szczęście wciąż nie przekroczyła 13 kg wagi, a więc granicy, poza którą terapia genowa nie tylko może nie być skuteczna, ale wręcz może dawać poważne skutki uboczne. Kamila ma więc jeszcze dwa kg nadziei”. Do tej pory zebrano już prawie 100 tysięcy złotych.