Nowa przestrzeń rekreacyjna w Bronowicach: Park Rzeczny im. W. Tetmajera

Nowa przestrzeń rekreacyjna w Bronowicach: Park Rzeczny im. W. Tetmajera

Jest to zaszczyt poinformować, że dzielnica Bronowice w Krakowie stała się bogatsza o nowo powstały park – Park Rzeczny im. W. Tetmajera. Jego oficjalne otwarcie zaplanowane jest na maj. Te malownicze tereny zyskały staw, a także naturalne ścieżki spacerowe otoczone drzewami.

Zakład Zieleni Miejskiej informuje, że w parku zostanie posadzonych ponad 5500 różnego rodzaju roślin, takich jak piwonie i malwy. Spacerując po parku, goście będą mogli podziwiać miniatury tradycyjnych bronowickich chat.

Park został wyposażony w atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Dla najmłodszych przygotowano zabawki i place zabaw, a dla nieco starszych zainstalowano strefę do ćwiczeń streetworkout i flowpark. Dla tych, którzy cenią spokój i chcą spędzić czas na świeżym powietrzu, przygotowano stoły do piknikowania, strefę relaksu z ławkami oraz edukacyjną przestrzeń w części leśnej.

Do realizacji tego zadania wykorzystane zostały środki z Rządowego Funduszu „Polski Ład”, Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa „Łączymy Bronowickie parki” oraz funduszy własnych Gminy Miejskiej Kraków. Wszystkie te źródła finansowania przyczyniły się do stworzenia tego niesamowitego miejsca dla mieszkańców i gości Krakowa.