Nowe atrakcje w parku Młynówka Królewska: boisko, strefa workout i więcej – zakończona inwestycja przynosi zmiany

Nowe atrakcje w parku Młynówka Królewska: boisko, strefa workout i więcej – zakończona inwestycja przynosi zmiany

Właśnie dobiegły końca intensywne prace modernizacyjne prowadzone przy ulicach Urzędniczej i Racławickiej na obszarze parku Młynówka Królewska. Realizowana przez Zarząd Zieleni Miejskiej inwestycja przyniosła ze sobą wiele nowych atrakcji dla mieszkańców. Między innymi powstało nowe boisko oraz tzw. strefa workout. Na terenie parku pojawiły się także liczne elementy małej architektury, które dopełniły całość. Co więcej, teren zyskał na urodzie dzięki licznym nasadzeniom roślinności.

Zarząd Zieleni Miejskiej pomyślał również o fanach ogrodnictwa. Została stworzona specjalna strefa z podwyższonymi rabatami, które wiosną staną się domem dla różnorodnej zieleni, tworząc malowniczą scenerię pod ręką miejskich ogrodników.

Nowo wybudowane boisko umożliwi grę w najpopularniejsze dyscypliny sportowe jak piłka nożna, koszykówka czy siatkówka. Wokół niego ustawiono liczne ławki i hamaki, na których mieszkańcy będą mogli odpocząć. Cały obszar parku został także odpowiednio oświetlony, co z pewnością wpłynie na komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Ponadto teren wzbogaciły nowe nasadzenia, wśród których znalazł się jarząb mączny, dereń biały oraz świdośliwa drzewiasta.

Dla osób aktywnych fizycznie przygotowana została specjalna strefa do treningu kalisteniki (ćwiczeń z masą własnego ciała), zwana popularnie street workout. Jest to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom ruchu na świeżym powietrzu.