Zaplanowana rozbudowa krakowskiej obwodnicy – zaproszenie na dzisiejsze spotkanie informacyjne

Zaplanowana rozbudowa krakowskiej obwodnicy – zaproszenie na dzisiejsze spotkanie informacyjne

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) pragnie serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne, które zaowocować ma wymianą danych dotyczących nadchodzącej rozbudowy obwodnicy wokół Krakowa. Dzisiejsze, 12 grudnia, wydarzenie odbędzie się w sali Klubu Sportowego Wróblowianka, mieszczącej się przy ulicy Wróblowickiej 58, o godzinie 17:00.

W trakcie spotkania GDDKiA przedstawi swoje ambitne plany inwestycyjne, które obejmują rozmaite zmiany i ulepszenia dla obecnej infrastruktury drogowej. Wśród nich znajduje się poszerzenie o dodatkowy, trzeci pas ruchu na 17-kilometrowym odcinku autostrady A4 oraz na 3-kilometrowym fragmencie drogi ekspresowej S52.

Planowane są także działania związane z rozbudową istniejących węzłów drogowych na autostradzie A4, takich jak „Balice I” oraz „Kraków Skawina”. Ponadto, w związku z rosnącymi potrzebami infrastrukturalnymi obszaru wokół lotniska, zaplanowano budowę nowego węzła drogowego. Ten zastąpi obecny węzeł „Kraków Balice”.

Kończąc, GDDKiA przewiduje również wprowadzenie nowego przebiegu autostrady A4 na terenie węzła „Kraków Bielany”, stopnia wodnego Kościuszko oraz węzła „Kraków Tyniec”. Te zmiany mają na celu poprawę przepustowości i bezpieczeństwa na tych odcinkach.