Nowe przywództwo w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu: Łukasz Antkiewicz na stanowisku dyrektora

Nowe przywództwo w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu: Łukasz Antkiewicz na stanowisku dyrektora

Kierownictwo Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu (MOKiS) – najważniejszej instytucji kulturalnej w powiecie myślenickim – przechodzi zmiany. Nową postacią na czele tej organizacji jest Łukasz Antkiewicz, który wygrał ogłoszony konkurs i zastąpił poprzedniego dyrektora, Piotra Szewczyka.

26 kwietnia 2024 roku, Urząd Miasta i Gminy Myślenice poinformował o nowym dyrektorze MOKiS. Burmistrz Jarosław Szlachetka oficjalnie powierzył to stanowisko Łukaszowi Antkiewiczowi, który został rekomendowany przez komisję konkursową.

Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic, wyraził swoje gratulacje dla nowego dyrektora na swoim profilu w mediach społecznościowych. Podkreślił wieloletnie doświadczenie i pasję do sztuki Antkiewicza, które zapowiadają jasną przyszłość dla ośrodka. Również podziękował poprzedniemu dyrektorowi, Piotrowi Szewczykowi za pięć lat poświęconych dla MOKiS.

Łukasz Antkiewicz to profesjonalny skrzypek, nauczyciel i animator kultury. Ma na swoim koncie studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie specjalizował się w grze na skrzypcach, a także studia podyplomowe w tej samej dziedzinie w Akademii Muzycznej w Katowicach i studia podyplomowe „Zarządzanie Kulturą” w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie. Jako doświadczony pedagog, jest związany z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia w Myślenicach oraz Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Nowym Targu, a jego uczniowie zdobyli wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest założycielem Myślenickiej Orkiestry Polish Art Philharmonic i laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym „Nagrody Starosty Myślenickiego w dziedzinie kultury”, „Odznaki Honoris Gratia” przyznanej przez Prezydenta Miasta Krakowa, Jacka Majchrowskiego oraz Nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej i Odznaki Honorowej „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”.

Antkiewicz będzie sprawować swoje obowiązki jako dyrektor MOKiS do 26 kwietnia 2028 roku.