Dwaj mężczyźni usłyszą zarzuty za posiadanie i rozpowszechnianie narkotyków w Krakowie

Dwaj mężczyźni usłyszą zarzuty za posiadanie i rozpowszechnianie narkotyków w Krakowie

W Krakowie, dwóch mężczyzn w wieku 21 i 31 lat zostało zatrzymanych przez siły policyjne, kiedy okazało się, że ukrywają w swoich mieszkania niemal 2 kilogramy marihuany, 200 gramów mefedronu oraz 240 gramów amfetaminy. W przypadku udowodnienia ich winy za posiadanie tak dużych ilości substancji zakazanych, mogą spędzić w więzieniu do 10 lat. Poważniejsza jest jednak kwestia przygotowywania tych substancji do obrotu, za co grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

W dniu 22 kwietnia, funkcjonariusze działający pod egidą Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili operację likwidacji dwóch punktów handlu narkotykami na terenie miasta. Działania te były wynikiem intensywnych operacji wywiadowczych, które doprowadziły do ustalenia, że w dwóch lokalizacjach w dzielnicy Grzegórzki odbywa się dystrybucja narkotyków.

Policjanci, podczas obserwacji jednego z adresów, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podejrzanego, który spacerował z psem. Drugi ze sprawców przebywał w mieszkaniu. Obydwaj wykazywali nervozność podczas interwencji, co tylko umocniło przekonanie policjantów o prawdopodobieństwie posiadania przez nich substancji odurzających. Funkcjonariusze, wspierani przez psa tropiącego narkotyki, szybko zlokalizowali ukryte substancje.

Zarówno 21-latek jak i 31-latek zostali aresztowani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Do tej samej jednostki trafiły wszystkie zabezpieczone przy okazji nalotu substancje i przedmioty. Po analizie okazało się, że mężczyźni mieli pod swoją kontrolą prawie 2 kg marihuany, 200 gramów mefedronu, 240 gramów amfetaminy oraz dodatki takie jak waga elektroniczna, młynek i pakowarki próżniowe. Obu podejrzanym postawiono zarzuty posiadania dużej ilości narkotyków i przygotowania do ich rozpowszechniania. Za te przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia, a nawet do 12 lat w przypadku udowodnienia chęci wprowadzenia narkotyków do obrotu.

Dnia 24 kwietnia, prokurator z Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście-Wschód postanowił zastosować wobec obu mężczyzn środki zapobiegawcze, które obejmują dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportu.