Napad z użyciem broni pneumatycznej na ulicy Szewskiej. Poszkodowany przewieziony do szpitala

Napad z użyciem broni pneumatycznej na ulicy Szewskiej. Poszkodowany przewieziony do szpitala

Tego ranka, niedługo po godzinie 8:00, na krakowskiej ulicy Szewskiej miało miejsce niecodzienne zdarzenie – strzelanina. To stąd napływały dramatyczne doniesienia o mężczyźnie rannym w wyniku wystrzału z wiatrówki.

Odcinek tej ulicy został przez prawie dwa pełne godziny zamknięty dla ruchu, a teren zdarzenia zabezpieczała technika kryminalna. Policja wykonywała swoje obowiązki, zbierając dowody i ślady zbrodni.

Mateusz Lenartowicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, podał do informacji, że sprawca napaść skierował na przypadkowego przechodnia – 23-letniego mężczyznę. Po krótkim dialogu sprawca oddał strzał. Mimo to, młody człowiek jest poza niebezpieczeństwem – został natychmiast odtransportowany do szpitala, gdzie otrzymuje niezbędną opiekę medyczną.

Lenartowicz kontynuował, mówiąc, że natychmiast po otrzymaniu alertu rozpoczęli działania mające na celu zabezpieczenie dowodów. Wśród nich jest nagranie z miejskiego systemu monitoringu, które wyraźnie ukazuje twarz sprawcy. Policja mobilizowała duże siły, aby jak najszybciej schwytać napastnika.