Nowy etap modernizacji ulicy Barskiej rozpoczyna się 18 grudnia

Nowy etap modernizacji ulicy Barskiej rozpoczyna się 18 grudnia

Stajemy przed dodatkowym etapem odnowienia części ul. Barskiej. Począwszy od dnia dzisiejszego, czyli 18 grudnia, jedna połowa drogi między ul. Komandosów a wyjściem z tunelu pod ulicą Konopnickiej została zaangażowana w proces przebudowy. W tym okresie ruch na tej trasie zostanie zmieniony na wahadłowy.

Zmiana układu ruchu w tej części miasta została wprowadzona na początku listopada, z uwagi na realizację projektu deweloperskiego. Przewiduje on utworzenie nowego hotelu przy ulicy Konopnickiej.

Od 18 grudnia deweloper przystąpił do następnej fazy prac, które obejmują m.in. modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej, tworzenie kanalizacji telekomunikacyjnej i instalowanie krawężników. Podczas tych prac, jedna połowa drogi na ul. Barskiej, od ulicy Komandosów do wyjścia z tunelu pod ul. Konopnickiej (w pierwszym rzędzie strona południowa), została odgrodzona.

W odpowiedzi na prowadzone prace, wprowadzono system ruchu wahadłowego, sterowany przez sygnalizację świetlną. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, ruchem będą kierować uprawnione osoby. Obecne przejścia dla pieszych na ulicach Barskiej i Komandosów zostały usunięte i zastąpione tymczasowymi, umiejscowionymi nieco dalej od obszaru robót.

Nowy układ ruchu będzie obowiązywał do 16 lutego 2024 roku. Przewidywany termin zakończenia całej inwestycji to początek września nadchodzącego roku.