Ogród Profesorski na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Elitarne miejsce dla naukowców

Ogród Profesorski na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Elitarne miejsce dla naukowców

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie planuje stworzyć wyjątkowe miejsce na swoim Kampusie, które będzie stanowiło oazę spokoju oraz przestrzeń do naukowych dyskusji i reprezentacyjnych spotkań. To miejsce to Ogród Profesorski, charakteryzujący się elitarnym charakterem i unikalnym wyglądem, który ma go wyróżniać w strukturze kampusu. Według planów, ten reprezentacyjny zakątek ma służyć nie tylko odpoczynkowi, ale również nauce, rozmowom a także różnym spotkaniom i uroczystościom. Całkowite zakończenie prac nad tym projektem przewiduje się na listopad bieżącego roku.

Będzie to miejsce, gdzie profesorowie będą mogli relaksować się w kameralnej atmosferze, cieszyć spokojem zacisznych zakątków z altaną czy ławkami. Jednak Ogród Profesorski nie ogranicza się tylko do funkcji wypoczynkowych. Przewidziano tam również szeroki plac, przeznaczony do organizacji rozmaitych spotkań pracowników Uczelni.

W Krakowie Ogród Profesorski jest już dobrze znany dzięki Uniwersytetowi Jagiellońskiemu. Głównie z nim jest kojarzona ta zielona przestrzeń o powierzchni około 0,15 ha, która znajduje się na Starym Mieście przy ulicy Jagiellońskiej 17. Otaczają go budynki Uniwersytetu Jagiellońskiego: Collegium Medicum i Collegium Maius od strony północnego wschodu, ulica Jagiellońska od południowego wschodu, Collegium Minus i Collegium Witkowskiego od południowego zachodu oraz Planty od północnego zachodu. Pierwsze zapiski na temat tego ogrodu datują się już na rok 1467.