Podwyżka cen biletów miesięcznych krakowskiego MPK od 1 sierpnia

Podwyżka cen biletów miesięcznych krakowskiego MPK od 1 sierpnia

Jak poinformował Zarząd Transportu Publicznego, od 1 sierpnia tego roku pasażerowie korzystający z krakowskiego transportu publicznego będą musieli zapłacić więcej za bilety miesięczne. Podwyżki cen dotyczą wszystkich linii tramwajowych i autobusowych w pierwszej strefie biletowej.

Zgodnie z nowym cennikiem, od pierwszego dnia sierpnia bilet miesięczny na wszystkie linie w I strefie biletowej będzie kosztował 90 zł. Bilet jednolinijkowy na czas jednego miesiąca będzie kosztować 64 zł, natomiast za bilet półroczny będziemy musieli zapłacić 470 zł.

Mimo podwyżek, ZTP zachęca do skorzystania z oferty biletu 5+1. Ten specjalny rodzaj biletu półrocznego pozwala zaoszczędzić, ponieważ jego subskrypcja kosztuje tylko 78 zł miesięcznie, co jest mniej niż dotychczasowe 80 zł. To oznacza, że jeśli zdecydujemy się na zakup normalnego sieciowego biletu miesięcznego przez pół roku, zapłacimy aż 540 zł. Natomiast przy wyborze biletu 5+1, opłata za ten sam okres wyniesie tylko 470 zł – przez pięć miesięcy koszt wyniesie 90 zł, a za szósty miesiąc zapłacimy jedynie 20 zł.