Próba uruchomienia pociągu przez nietrzeźwego mężczyznę na stacji Kraków Płaszów

Próba uruchomienia pociągu przez nietrzeźwego mężczyznę na stacji Kraków Płaszów

Niezwykłe zdarzenie miało miejsce na krakowskiej stacji kolejowej Płaszów. Pewien 59-letni mężczyzna wtargnął do kabiny pociągu Polregio i próbował manipulować urządzeniami sterującymi pojazdem. Sytuacja wymagała interwencji Straży Ochrony Kolei, a teraz mężczyzna będzie musiał ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Zgłoszenie o zajściu wysłał do dowództwa krakowskiego oddziału Straży Ochrony Kolei rewident, który podczas przeglądu elektrycznego taboru zauważył uszkodzenia w kabinie maszynisty pojazdu obsługującego pociąg Polregio. Reakcja była natychmiastowa – na miejsce skierowano patrol SOK.

Nie minęło wiele czasu, a funkcjonariusze z krakowskiej Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei gdzie zatrzymali sprawcę. Mężczyzna dostał się do maszynisty przed godziną 1:00 w nocy, podczas gdy pojazd był serwisowany na stacji Kraków Płaszów. 59-latek, manipulując przełącznikami, najprawdopodobniej próbował uruchomić pociąg.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został przekazany do II Komisariatu Policji w Krakowie gdzie trwa dochodzenie w sprawie jego działań.