Przebudowa ulicy Opolskiej w Krakowie – co musisz wiedzieć?

Przebudowa ulicy Opolskiej w Krakowie – co musisz wiedzieć?

Prace remontowe na ulicy Opolskiej w Krakowie są obecnie w toku, związane są one z wymianą nawierzchni. Chociaż na razie nie przysparzają zbyt wielu problemów kierowcom, zapowiada się, że sytuacja stanie się bardziej skomplikowana, gdy prace związane z usuwaniem starego i układaniem nowego asfaltu nabiorą tempa. Dla tych, którzy codziennie poruszają się tą trasą, będzie to kolejny problem do pokonania. Warto przypomnieć, że ulica Opolska była już wcześniej rozkopana podczas budowy linii tramwajowej do Górki Narodowej oraz tunelu na ciągu Opolskiej. Chociaż te inwestycje zostały już zakończone, ulica nadal jest miejscem intensywnych prac budowlanych.

Jeszcze w tym roku planowane jest położenie nowej nawierzchni na odcinku ulicy Opolskiej od Pleszowskiej do Prądnickiej, na południowej stronie, w kierunku Nowej Huty (Dzielnica IV – Prądnik Biały). Z tego powodu wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu.

13 września drogowcy rozpoczęli prace przy remoncie zatoki przystankowej Pleszowska 01 na ulicy Opolskiej. Przystanek ten został tymczasowo przeniesiony o około 100 metrów, a na jezdni występują miejscowe zwężenia. Prace przy zatoce są w toku, a po ich zakończeniu zespoły robocze przystąpią do wymiany nawierzchni, co ma nastąpić już na początku października. Można spodziewać się wówczas zawężenia jezdni do dwóch, a nawet jednego pasa ruchu.

Przewiduje się, że remont tego fragmentu drogi zostanie zakończony w grudniu bieżącego roku, a koszt całego przedsięwzięcia wyniesie około 740 tysięcy złotych. Równocześnie zaplanowano również prace na innym odcinku ulicy Opolskiej – od alei 29 Listopada do Prądnickiej (w obu kierunkach), jednak szczegóły tej inwestycji na razie nie są znane.

W tym samym czasie, kończą się prace związane z budową kanalizacji na ulicy Na Załęczu w Krakowie oraz przebudową rynku w Słomnikach. W związku z tym, w najbliższy poniedziałek, 2 października, linie numer 113 i 222 powrócą na swoje stałe trasy. Linia numer 113 będzie kursować na trasie „Czyżyny Dworzec” – „EC Łęg”, a linia numer 222 na trasie „Czyżyny Dworzec” – „Słomniki Osiedle”. Rozkłady jazdy zostaną odpowiednio zmodyfikowane.