Przypomnienie o płatności za parkowanie podczas świąt

Przypomnienie o płatności za parkowanie podczas świąt

We wtorek, 15 sierpnia, mimo charakteru świątecznego tego dnia, opłaty za parkowanie w strefie płatnego parkowania w Krakowie będą nadal obowiązywały. To wynik nowych regulacji, które zaczęły obowiązywać na tym terenie od połowy maja tego roku.

Krzysztof Wojdowski, rzecznik Zarządu Dróg Miasta Krakowa, wyjaśnił, że zgodnie z ustaleniami uchwały miejskiej, opłaty za parkowanie nie są pobierane w niedziele oraz wybrane dni świąteczne. Takich dni jest siedem: Nowy Rok (1 stycznia), pierwszy i drugi dzień Wielkanocy, Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada), Wigilia (24 grudnia) oraz pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia).

Jednakże pozostałe dni ustawowo wolne od pracy, takie jak Trzech Króli (6 stycznia), Święto Pracy (1 maja), Konstytucji 3 Maja (3 maja), Boże Ciało, Święto Wojska Polskiego (15 sierpnia) oraz Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada), są dniami, w które obowiązują opłaty za parkowanie w krakowskiej strefie.

„Jeżeli ktoś planuje wybrać się do centrum miasta w te dni i zaparkować samochód w strefie płatnego parkowania, powinien pamiętać, że musi uiścić opłatę za parkowanie” – przypomina przedstawiciel ZDMK.

Strefa płatnego parkowania w Krakowie funkcjonuje między godziną 10:00 a 20:00. Cena stanu postoju za godzinę wynosi 6 złotych w podstrefie A, 5 złotych w podstrefie B i 4 złote w podstrefie C.