Poszukiwania zaginionego 70-latka w Krakowie

Poszukiwania zaginionego 70-latka w Krakowie

Rozpoczęto akcję poszukiwawczą 70-letniego mieszkańca Krakowa, który zaginął w okolicach zalewu Bagry. Na miejscu działa policja, prowadząc poszukiwania na lądzie, podczas gdy strażacy wykorzystują łódź z sonarem do przeszukiwania zbiornika wodnego.

Zaginiony senior przybył na Bagry razem ze swoją żoną. W pewnej chwili kobieta zauważyła, że jej mąż zniknął. Oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, podinsp. Katarzyna Cisło, sugeruje możliwość, że mężczyzna odszedł gdzieś i znajduje się na lądzie. Podczas rozmowy z RMF FM, Cisło wyraziła również obawy, że 70-latek mógł udać się do wody w celu schłodzenia i mogło mu się przydarzyć coś niefortunnego.

Cisło podkreśliła, że akcja poszukiwawcza jest realizowana wspólnie ze strażą pożarną, której członkowie systematycznie przeczesują zbiornik za pomocą sonaru zamontowanego na łodzi.

To już kolejny niebezpieczny incydent nad wodą, co przypomina nam o konieczności zachowania ostrożności podczas korzystania z atrakcji nadbrzeżnych, zwłaszcza w upalne sierpniowe weekendy przepełnione aktywnościami na świeżym powietrzu.