Ranking miast idealnych do połączenia pracy zdalnej z wypoczynkiem: Londyn na czele, cztery polskie miasta w zestawieniu

Ranking miast idealnych do połączenia pracy zdalnej z wypoczynkiem: Londyn na czele, cztery polskie miasta w zestawieniu

Zjawisko pracy zdalnej, które zyskało na popularności podczas pandemii, doprowadziło do wzmożonego zainteresowania workation – unikalnym połączeniem obowiązków zawodowych i relaksu podczas podróży. Z myślą o tym trendzie, australijska strona internetowa porównująca ubezpieczenia, Compare the Market, przeprowadziła analizę i stworzyła ranking miejsc najbardziej odpowiednich do tego typu wyjazdów. Przy tworzeniu zestawienia brano pod uwagę różnorodne czynniki, takie jak szybkość działania sieci internetowej, atrakcyjność turystyczna miejsca – korzystając z danych dostarczonych przez TripAdvisor – ilość dostępnych coworkingów oraz średnia cena kawy i piwa. Maksymalna liczba punktów do zdobycia dla danego miasta wynosiła 100. W sumie zestawienie obejmuje 45 miast europejskich, 35 miejsc w USA i Kanadzie oraz 10 w Australii.

Eksperci z Compare the Market uznali, że Londyn jest najlepszym miejscem do połączenia pracy zdalnej z wypoczynkiem. Miasto to oferuje nie tylko bogaty wybór 1312 miejsc przeznaczonych do współdzielonej pracy, ale także ogromną ilość atrakcji turystycznych – aż 8472, w tym tak znane obiekty jak Big Ben czy Pałac Buckingham. Dodatkowo, dla miłośników spędzania czasu w pubach i kawiarniach, Londyn również ma wiele do zaoferowania. Całościowo, brytyjska stolica zgromadziła 58,333 punktów, a największym atutem okazała się być liczba dostępnych miejsc do co-workingu.

Ciekawe jest to, że w rankingu znalazły się również cztery polskie miasta. Kraków z oceną na poziomie 42,883 punktu uplasował się na szesnastym miejscu. Drugim polskim miastem w zestawieniu jest Łódź, która zdobyła 41,227 punktu i znalazła się na szesnastym miejscu. Kolejno Wrocław (37,837 punktu) i Warszawa (37,357 punktu) zajęły miejsca dwudzieste trzecie i dwudzieste piąte odpowiednio.