Spotkanie producentów warzyw na XIII edycji Małopolskiego Święta Warzyw w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

Spotkanie producentów warzyw na XIII edycji Małopolskiego Święta Warzyw w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

Producentom warzyw z całego regionu przyszedł czas na spotkanie podczas corocznego wydarzenia – XIII Małopolskiego Święta Warzyw, które odbędzie się w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce. To wyjątkowa szansa na uhonorowanie rolników za ich wysiłek w uprawie warzyw oraz szczególne wyróżnienie tych, którzy zdobyli tytuł liderów w tej dziedzinie. Na miejscu przewidziano możliwość degustacji lokalnych przysmaków, które są wyznacznikiem tego regionu. Wydarzenie to odbędzie się 3 września 2023 r. na terenie lotniska Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim. Już od rana można będzie skorzystać z prezentacji różnych firm, a oficjalne rozpoczęcie imprezy planowane jest po mszy świętej o godzinie 13.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Józefa Rysaka, wójta gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, Małopolskie Święto Warzyw jest nieodłączną częścią kalendarza imprez regionalnych i ma miejsce każdego roku w pierwszą niedzielę września.

Tegoroczne świętowanie na terenie lotniska Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim rozpocznie się 3 września już o 9 rano, prezentacją firm oraz profesjonalnymi poradami dotyczącymi produkcji warzywniczej. O godzinie 13 w kościele w Pobiedniku Małym odbędzie się msza święta w intencji rolników, podczas której poświęcone zostaną tegoroczne plony symbolizowane przez kosze pełne warzyw. Po religijnej ceremonii, korowód złożony z organizatorów oraz gości specjalnych uda się na lotnisko w Pobiedniku Wielkim, gdzie orkiestra Dęta Hejnał z Igołomi przywitają gości dźwiękami muzyki. Dla najmłodszych uczestników imprezy organizowane będą różnorodne animacje i zabawy.

W ramach programu święta planowana jest również loteria fantowa z nagrodami, a od godziny 20:30 odbędą się koncerty zespołu Camasutra oraz Takt Dance o godz. 21:30. Przewidywany koniec zabawy to północ.