Renowacja felg aluminiowych – gdzie ją wykonać?

Renowacja felg aluminiowych – gdzie ją wykonać?

Idealny wygląd felg jest ważny dla wielu kierowców, bo sprawia, że pojazd prezentuje się atrakcyjnie. Niestety utrzymanie tych elementów w dobrym stanie jest dość trudne – zanieczyszczenia z jezdni, sól drogowa czy osad z klocków hamulcowych nie wpływają pozytywnie na ich prezencję. Jak można sobie z tym radzić? Dobrym pomysłem jest skorzystanie z renowacji felg aluminiowych. Sprawdź, na czym to polega.

Renowacja felg – jak się ją wykonuje?

Renowacja felg aluminiowych i stalowych to proces składający się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest dokładne oczyszczenie obręczy z doraźnych zabrudzeń, czyli błota, kurzu i pyłu. Specjalista może wówczas ocenić stan felg i zdecydować, jakie działania podjąć w następnej kolejności.

Jak wyjaśnia pracownik firmy COLOREST, zajmującej się profesjonalną renowację felg w Krakowie, jednym z polecanych działań jest poddanie obręczy szkiełkowaniu lub piaskowaniu. Obróbka strumieniowo-ścierna pozwala na bardzo dokładne i skuteczne oczyszczenie i wygładzenie tych elementów.

Co jednak bardzo istotne, musi ona zostać poprzedzona przywróceniem felg do odpowiedniego stanu technicznego, czyli muszą zostać wyprostowane, a wszelkie pęknięcia powinny zostać zaspawane. Dopiero po wykonaniu tych czynności można przejść do dalszych etapów renowacji felg.

Nanoszenie na obręcze ścierniwa pod wysokim ciśnieniem pozwala pozbyć się najbardziej uciążliwych zabrudzeń, a także skutecznie je wygładza i nadaje pożądany rodzaj wykończenia. Jest ono polecane także dlatego, że wzmacnia strukturę materiału, zamykając mikropory. Regeneracja felg, która uwzględnia piaskowanie lub szkiełkowanie, nie tylko poprawia ich wygląd, ale także pozytywnie wpływa na właściwości użytkowe.

Następnie można pomalować obręcze lub pozostawić bez warstwy lakierniczej

Ile kosztuje regeneracja felg?

To, ile zapłacisz za naprawę i konserwację obręczy, zależy w dużej mierze od materiału wykonania tych elementów. Regeneracja felg aluminiowych jest zwykle nieco droższa, ponieważ wymaga zastosowania innego rodzaju ścierniwa. Aluminium wymaga użycia materiału działającego delikatniej, na przykład drobinek szklanych.

Jeśli planujesz zlecić regenerację felg w Krakowie, poproś o indywidualną wycenę przed wykonaniem takiej usługi.