Rozpoczyna się Marsz Równości Kraków 2024: Przebieg trasy i potencjalne utrudnienia w transporcie

Rozpoczyna się Marsz Równości Kraków 2024: Przebieg trasy i potencjalne utrudnienia w transporcie

W sobotę, krakowskie ulice ponownie zostaną wypełnione przez uczestników Marszu Równości. W związku z tym wydarzeniem, oczekiwane są okolicznościowe utrudnienia w ruchu drogowym, jak również w działaniu publicznego transportu miejskiego.

Marsz rozpocznie się o godzinie 15:00, a punkt startowy został ustalony w pobliżu Muzeum Narodowego. Trasa Marszu Równości Kraków 2024 będzie prowadzić przez najważniejsze arterie miasta:

Zaczynając od placu usytuowanego przed głównym gmachem Muzeum Narodowego (Al. 3 Maja 1), uczestnicy marszu skierują się następnie na Piłsudskiego, Straszewskiego, Podwale, Szewską, by ostatecznie dotrzeć na Rynek Główny. Tam przemaszerują obok północnozachodniej, północnowschodniej i południowowschodniej ściany Rynku. Kolejnymi przystankami będą: Grodzka, św. Idziego, św. Gertrudy i Dominikańska. Po osiągnięciu Placu Wszystkich Świętych marsz skieruje się na Franciszkańską, wróci na Straszewskiego, a następnie Piłsudskiego. Trasa zakończy się ponownie na placu przed gmachem głównym Muzeum Narodowego (Al. 3 Maja 1).

Aleksander Miszalski, prezydent miasta Krakowa, potwierdził swój udział w Marszu Równości. Dodatkowo, zdecydował objąć patronat nad tym doniosłym wydarzeniem.