Siódma edycja Wielkiej Lekcji Ekologii z udziałem krakowskich policjantów

Siódma edycja Wielkiej Lekcji Ekologii z udziałem krakowskich policjantów

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Krakowie mieli okazję wziąć udział w 7. Wielkiej Lekcji Ekologii. Wydarzenie to miało miejsce 17 września bieżącego roku na zielonych terenach przy TAURON Arenie Kraków, od strony parku Lotników. Była to już siódma odsłona tego wydarzenia, które odbywało się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, trwającego od 16 do 22 września. Hasło przewodnie brzmiało „Kierunek klimat”.

Podczas tej imprezy plenerowej dominującą tematyką była mobilność i elektromobilność w transporcie miejskim. Organizatorzy zachęcali mieszkańców Krakowa do korzystania z niskoemisyjnych form przemieszczania się po mieście. Sporządzili dla tego celu specjalny punkt bezpłatnych kontroli rowerowych oraz prezentowali miejskie rowery.

Policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie przygotowali dla uczestników wydarzenia miasteczko edukacyjno-profilaktyczne. Tam można było zdobyć materiały profilaktyczne dla różnych grup wiekowych, w tym również te o tematyce ekologicznej. Dodatkowo, poruszano kwestie związane z bezpieczeństwem na drogach publicznych.

Wśród tematów poruszanych przez policjantów znalazły się również takie, jak ustawa o ochronie zwierząt czy uchwała antysmogowa dla Małopolski. Przekazywali ulotki pt. „ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ”, informując jednocześnie o „zielonej strefie” w małopolskiej Policji i możliwości zgłaszania aktów znęcania się nad zwierzętami. Dodatkowo promowano Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wielu uczestników wydarzenia, w tym uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci, okazywali duże zainteresowanie mundurem policyjnym, radiowozem, a także służbą w Policji.