Sprofanowanie lotniskowej kaplicy przez 22-letniego Białorusina

Sprofanowanie lotniskowej kaplicy przez 22-letniego Białorusina

22-letni obywatel Białorusi wtargnął do kaplicy na lotnisku, gdzie dopuścił się aktów dewastacji. Mężczyzna ten, zwracając na siebie uwagę, przewrócił krzyż, porozrzucał kwiaty po pomieszczeniu i zrzucił obrus z ołtarza. Zostały również podsunięte informacje o tym, że próbował uszkodzić tabernakulum. Wszystko to zaowocowało postawieniem mu zarzutów obrazy uczuć religijnych oraz próby zniszczenia mienia. Informacje te zostały przekazane opinii publicznej w piątek przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie.

Podejrzany nie zaprzeczył swoim czynom i przyznał się do winy. Jego tłumaczenie polegało na stwierdzeniu, że był pod wpływem alkoholu. Taka informacja została przekazana przez policję.

Według danych policyjnych, incydent miał miejsce we wtorek, tuż przed godziną dwunastą. Mężczyznę zatrzymał na miejscu pracownik Służby Ochrony Lotniska, który następnie przekazał go policjantom z Zabierzowa. Zarzuty postawione Białorusinowi to: znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, co jest uważane za obrazę uczuć religijnych, oraz próba zniszczenia mienia. Za takie przewinienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.