Świadek wypadku na moście Dębnickim zidentyfikowany

Świadek wypadku na moście Dębnickim zidentyfikowany

Po prawie pięciu tygodniach poszukiwań, prokuratura potwierdziła dla portalu Onet, że ustalono tożsamość cennego świadka tragicznego wypadku, który miał miejsce na moście Dębnickim w Krakowie. Polskie Radio jako pierwsze podało tę informację. Mężczyzna ten był widziany przechodząc przez Aleje Trzech Wieszczów tuż przed tym, jak samochód prowadzony przez Patryka P. przemknął tamtędy. W wyniku zdarzenia życie straciło czterech mężczyzn.

Rafał Babiński, szef Prokuratury Okręgowej w Krakowie, w rozmowie z Onetem potwierdził odnalezienie tej kluczowej osoby dla śledztwa. Jak powiedział, policja zdołała nie tylko rozpoznać osobę świadka, ale również ustalić miejsce jego zamieszkania. Bardzo ważnym aspektem jest fakt, że świadek jest obywatelem kraju spoza Unii Europejskiej, co wymaga sporządzenia wniosku o międzynarodową pomoc prawną.

Wypadek na moście Dębnickim wydarzył się nocą pomiędzy 15 a 16 lipca. Wszystko wskazuje na to, że przechodzień, który okazał się później kluczowym świadkiem zdarzenia, był turystą odwiedzającym Kraków i całkowicie przypadkowo znalazł się na miejscu tragedii. Dlatego też ustalenie jego tożsamości zajęło policji kilka tygodni.

Przytoczyć należy fakt, iż już pierwszego dnia po wypadku pojawiły się dyskusje dotyczące przyczyn zdarzenia, w których przewijał się motyw ewentualnej winy pieszego, widocznego na nagraniu monitoringu krótko przed tragedią.

Prokurator Babiński podkreśla znaczenie świadka dla prowadzonego postępowania. Według niego zeznania tego mężczyzny będą jednym z najważniejszych składników śledztwa. Równocześnie prokuratura zbiera opinie biegłych, które niebawem mają być dostarczone do zespołu zajmującego się rekonstrukcją przebiegu wypadku – dodał szef Prokuratury Okręgowej w Krakowie.