Zmienione losy ławek i koszy na śmieci z terenu budowy linii tramwajowej w Krakowie

Zmienione losy ławek i koszy na śmieci z terenu budowy linii tramwajowej w Krakowie

Miejscowe zarządy w Krakowie postanowiły wznowić używanie ławek oraz koszy na odpady, które zostały wcześniej usunięte z miejsca prac budowlanych przy trasie tramwajowej łączącej Wieczystą z Mistrzejowicami. Niektóre osoby pełniące funkcje radnych krakowskich zauważyły, że na obszarze budowy pozostawiono wiele elementów tzw. małej architektury. W odpowiedzi na to, Zarząd Dróg Miasta Krakowa wyjaśnił, że wszystkie te przedmioty, w tym ławki i kosze na śmieci, przeszły na własność firmy odpowiedzialnej za budowę linii tramwajowej przy przekazaniu terenu budowy.

Obecnie, jednak ratusz poinformował o porozumieniu między firmą budowlaną a Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie. W wyniku tego porozumienia żaden z koszy na odpady czy ławek – pod warunkiem, że są one w dobrym stanie – nie zostanie zmarnowany. Te elementy małej architektury zostaną przeniesione i ponownie zainstalowane w innych rejonach miasta Krakowa.

Zainteresowanie rzeczami takimi jak ławki czy kosze na śmieci stało się głośne, kiedy aktywiści zaczęli samodzielnie przenosić te pozostawione i porzucone przedmioty do innych części Krakowa. Urzędnicy szybko zareagowali na te działania, wyjaśniając, że są to elementy należące do firmy budującej trasę tramwajową i że miasto planuje ponowne wykorzystanie tych obiektów.