Tragiczne wydarzenie koło Krakowa: Piesza zmarła, jej malutka córka wciąż walczy o życie po potrąceniu przez samochód

Tragiczne wydarzenie koło Krakowa: Piesza zmarła, jej malutka córka wciąż walczy o życie po potrąceniu przez samochód

W Małopolsce doszło do tragicznego zdarzenia. Kobieta jadąca rowerem zginęła po tym, jak została potrącona przez samochód osobowy. Jej mała córka, która towarzyszyła jej na rowerze, nadal walczy o swoje życie.

Informacja o wypadku drogowym wpłynęła do służb ratunkowych 30 czerwca tego roku nieco po godzinie 17:00. Zdarzenie miało miejsce w Bilczycach (gmina Gdów). Policja na podstawie wstępnych ustaleń zidentyfikowała sprawcę – prowadzącego samochód marki Audi, który przewoził dwóch pasażerów. W trakcie jazdy, na łuku powiatowej drogi, kierowca zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w 40-letnią kobietę podróżującą rowerem, na którym przewoziła również swoją 5-letnią córkę.

Po uderzeniu w rowerzystkę, samochód rozbił się o drzewo przy drodze. Mimo natychmiastowej reanimacji, nie udało się uratować życia 40-letniej kobiety. Jej pięcioletnia córka została przewieziona do krakowskiego szpitala w stanie ciężkim. 36-letni pasażer pojazdu Audi również odniósł poważne obrażenia i został przetransportowany do szpitala.

Policja ustaliła, że w momencie wypadku w samochodzie znajdowali się jeszcze dwaj inni pasażerowie, którzy uciekli z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb ratunkowych, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Policjantom udało się jednak szybko zlokalizować obu mężczyzn – 52-latek ukrywał się na terenie Gdowa, a trzeci z mężczyzn na terenie gminy Biskupice.

Testy na obecność alkoholu wykazały, że obaj mężczyźni byli pijani. Obecnie prowadzone są dalsze czynności mające na celu ustalenie, który z nich prowadził pojazd w chwili wypadku. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Myślenicach.