Rowerzystka straciła życie w wyniku zderzenia z samochodem niedaleko Krakowa. Jej mała córka i pasażer pojazdu są w ciężkim stanie

Rowerzystka straciła życie w wyniku zderzenia z samochodem niedaleko Krakowa. Jej mała córka i pasażer pojazdu są w ciężkim stanie

Przykra wiadomość nadeszła z Małopolski, dokładniej z gminy Gdów. Rowerzystka została śmiertelnie potrącona przez samochód osobowy, a jej pięcioletnia córka jest w stanie krytycznym. Tragiczne wydarzenie miało miejsce 30 czerwca tuż po godzinie 17:00.

Policja z Bilczyc otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym. Zebrano informacje, że na łuku drogi powiatowej kierowca Audi, którym podróżowało dwóch mężczyzn, zjechał na przeciwny pas ruchu. W efekcie tego uderzył w 40-letnią rowerzystkę, która przewoziła swoją 5-letnią córkę na tylnym siedzeniu roweru. Po zderzeniu z rowerzystką samochód uderzył w pobliskie drzewo.

Mimo próby reanimacji 40-latki, kobieta nie przeżyła. Pięcioletnia dziewczynka natomiast, w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Krakowie. Także jeden z pasażerów Audi, 36-latek, został przetransportowany do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Ze zgromadzonych przez policję informacji wynikało, że w pojeździe znajdowali się również dwaj inni mężczyźni, którzy po wypadku uciekli z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Policja szybko ustaliła ich tożsamość i miejsce pobytu – 52-latek był w gminie Gdów, a trzeci mężczyzna schował się na terenie gminy Biskupice.

Badania alkomatem wykazały, że obaj byli nietrzeźwi. Aktualnie trwa ustalanie, który z nich siedział za kierownicą samochodu w momencie wypadku. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myślenicach.