Tragiczne wydarzenie w Krakowie: brutalny atak nożem w centrum miasta

Tragiczne wydarzenie w Krakowie: brutalny atak nożem w centrum miasta

W wyniku powstałej nieporozumienia o podłożu osobistym, Leonid H., 2 lutego zaatakował Romanę P. niespodziewanie wciskając jej do wejścia budynku, a następnie ciężko ją zranił. W brutalnym incydencie sprawca bezwzględnie podciął gardło Romany P., dodatkowo zadał jej jeszcze dwa uderzenia nożem w szyję, po czym skrycie uciekł z miejsca zbrodni.

Pokrzywdzoną ofiarę tej haniebnej przestępczej czynności przetransportowano przez służby ratownictwa medycznego do Szpitala Wojskowego. Bez zbędnej zwłoki poddano ją operacji. W chwili obecnej jej stan zdrowia jest poważny. W czasie policyjnych czynności na miejscu zdarzenia, Leonid H. pojawił się ponownie i natychmiast został aresztowany przez policję. Cały przebieg sprawy jest badany i monitorowany przez Prokuraturę Kraków-Krowodrza.

Podczas przesłuchania Leonid H., będąc podejrzanym, przyznał się do winy. W konsekwencji, Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy postanowił go umieścić w areszcie.

Śledztwo w tej sprawie powierzono Wydziałowi do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Medyk Sądowy, który oceniał stopień uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonej Romany P., stwierdził, że jej rany są określane jako poważne. Jednakże pełnej oceny sprawcy dokona dopiero po przeprowadzeniu kompleksowej diagnostyki.