Tragiczne wydarzenie w przedszkolu w Zabierzowie: czteroletni chłopiec utonął w studni

Tragiczne wydarzenie w przedszkolu w Zabierzowie: czteroletni chłopiec utonął w studni

W miejscowości Zabierzów, niedaleko Krakowa, doszło do tragicznego zdarzenia. W jednym z lokalnych przedszkoli, czteroletnie dziecko podczas zabawy, nieszczęśliwie wpadło do pełnej wody studni. Pomimo natychmiastowych starań, nie udało się uratować małego chłopca.

Katarzyna Cisło, która przekazała informacje PAP, podała, że zgłoszenie o tym tragicznym incydencie wpłynęło w czwartkowe popołudnie, około godziny 15. Z raportu wynikało, że niefortunny wypadek zdarzył się podczas zabawy 4-letniego chłopca na terenie przedszkola położonego przy ulicy Leśnej, gdzie doszło do wpadnięcia dziecka do studni pełnej wody.

Pani Cisło wyjaśniła również, że na miejscu zdarzenia obecny jest prokurator, który będzie prowadził śledztwo w tej sprawie. Szczególną uwagę poświęcono na zabezpieczenie studni i okoliczności, które doprowadziły do tego nieszczęśliwego wydarzenia.

Hubert Ciepły, rzecznik małopolskiej straży pożarnej, informował PAP o szczegółach tego tragicznego zdarzenia. Przybyli na miejsce strażacy, natrafili na przerażającą scenę – dziecko było już w studni, pod powierzchnią wody. Specjalistyczna grupa strażaków podjęła natychmiastowe działania, aby wydobyć chłopca ze studni. Po wydobyciu, rozpoczęto długotrwałą resuscytację krążeniowo-oddechową z udziałem ratowników medycznych. Niestety, pomimo starań, lekarz stwierdził zgon dziecka na miejscu zdarzenia.