UMK Wydział Planowania Przestrzennego: dodatkowe spotkania dla mieszkańców na temat planu ogólnego

UMK Wydział Planowania Przestrzennego: dodatkowe spotkania dla mieszkańców na temat planu ogólnego

Wydział Planowania Przestrzennego, działający pod egidą Uniwersytetu Miejskiego w Krakowie (UMK), zaplanował dodatkową serię spotkań z mieszkańcami miasta. Powodem jest dążenie do opracowania planu ogólnego, z którym miasto właśnie rozpoczyna pracę.

Planowane spotkania odbędą się w najbliższych dniach. Pierwsze z nich ma miejsce dzisiaj, 9 kwietnia o godzinie 17.00, w sali Klubu Jedność znajdującej się w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta przy ul. Drożyska 3C. Drugie zebranie zostanie przeprowadzone jutro, 10 kwietnia, również o godzinie 17.00, ale tym razem w siedzibie Rady i Zarządu Dzielnicy XIV Czyżyny, osiedle Dywizjonu 303 numer 34. Trzecie spotkanie zaplanowano na piątek, 19 kwietnia, w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 8 przy ulicy Na Błonie 15B (w budynku XVIII Liceum Ogólnokształcącego), także o godzinie 17.00.

Celem tych spotkań jest umożliwienie mieszkańcom konsultacji na temat planu ogólnego. To nie jest pierwsza taka okazja, ponieważ UMK już wcześniej organizował spotkania z mieszkańcami Krakowa na ten temat w lutym i marcu tego roku.

Mieszkańcy mają możliwość składania wniosków do 26 kwietnia. Jest to jednak możliwe tylko na specjalnym formularzu zgodnym z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii.

Warto przypomnieć, że plan ogólny to nowy instrument planistyczny, który ma zastąpić obecne studium gminne do końca 2025 roku. Wprowadzenie tej zmiany jest konsekwencją ostatnich nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.