Wielka wiosenna akcja sprzątania ulic i chodników rozpoczyna się 1 marca

Wielka wiosenna akcja sprzątania ulic i chodników rozpoczyna się 1 marca

Jak podaje Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO), zaczynając od 1 marca, zdecydowało się przeprowadzić generalne sprzątanie miejskich ulic i chodników po okresie zimowym. Wicemarszałek Andrzej Kulig zaznaczył, że priorytetem będą początkowo główne arterie komunikacyjne oraz drogi znajdujące się w obrębie pierwszej obwodnicy miasta. Następnie, proces czyszczenia będzie sukcesywnie realizowany na obszarach wszystkich dzielnic.

Kulig w swoim wystąpieniu w mediach społecznościowych wyraził świadomość licznych zgłoszeń mieszkańców na temat potrzeby uporządkowania ulic i chodników po zimie. Wyjaśnił również, że dotychczasowe brak działań ze strony MPO był spowodowany niepewną sytuacją pogodową i ujemnymi temperaturami nocnymi. Wykorzystując prognozy zapowiadające przychodzącą wiosenną aurę, podjęto decyzję o rozpoczęciu prac.

Etap czyszczenia po zimie jest znacznie bardziej intensywny niż rutynowe prace sprzątające realizowane w pozostałych porach roku. W jego realizacji wykorzystywane są zamiatarki oraz polewaczki. Doświadczenie pokazuje, że pełne posprzątanie miasta trwa przeważnie około dwóch miesięcy, chociaż zdarzają się sezony, kiedy ten okres ulega wydłużeniu.