Zakończenie prac na skrzyżowaniu Krakowskich ulic oraz wprowadzenie nowej organizacji komunikacji autobusowej

Zakończenie prac na skrzyżowaniu Krakowskich ulic oraz wprowadzenie nowej organizacji komunikacji autobusowej

Dzisiejszego dnia, mianowicie 28 lutego, zaplanowano finalizację robót drogowych na tarczy skrzyżowania trzech krakowskich ulic – Tadeusza Kościuszki, Królowej Jadwigi oraz Księcia Józefa. W związku z tym, już od jutrzejszej daty, czyli 29 lutego, pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z pewnymi zmianami dotyczącymi linii autobusowych numer 100, 101 i 192.

W chwili południowej dwunastej planowane jest przywrócenie do poprzedniego układu ruchu – w szczególności będzie to oznaczać powrót do ruchu dwukierunkowego na odcinku ulicy Królowej Jadwigi – od skrzyżowania z ulicą Księcia Józefa aż do ulicy Jaxy Grifity. Ponadto, dla kierowców zostanie otwarta część ulicy Księcia Józefa prowadząca od mostu Zwierzynieckiego.

Realizowane w tym miejscu prace były elementem przebudowy torowiska tramwajowego znajdującego się na ulicach Kościuszki i Zwierzynieckiej. Do projektu należało także stworzenie odpowiedniej infrastruktury towarzyszącej.

Od dnia jutrzejszego, 29 lutego, nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej. Linia numer 100 zostanie zawieszona, natomiast linie nr 101 charakteryzować będzie zwiększona częstotliwość kursów. Linia numer 109 będzie jeździć po zmienionym na czas robót trasie: „Bielany” – „Cichy Kącik”. Na wydłużonym odcinku pojawią się dodatkowo obsługiwane przystanki: „Salwator” 71/72, „Przegon” 02/72, „Dom Zwierzyniecki” 72, „Piastowska” 02/03, „Cichy Kącik”.

W przypadku zachowania ważności biletów okresowych na linię 109, będą one honorowane w pojazdach:
linii numer 1 na odcinku od „Cichy Kącik” do „Muzeum Narodowe”
linii numer 20 na odcinku od „Cichy Kącik” do „Muzeum Narodowe”
linii numer 502 na odcinku od „Muzeum Narodowe”, przez „Plac Na Stawach” i „Komorowskiego” aż do „Muzeum Narodowe”
wszystkich linii autobusowych na odcinku od „Przegon” do „Muzeum Narodowe”.