Wiozący niepełnosprawnych bus zderzył się z ciągnikiem. Zginęła jedna osoba

Wiozący niepełnosprawnych bus zderzył się z ciągnikiem. Zginęła jedna osoba

Kilka dni temu w województwie małopolskim miał miejsce tragiczny wypadek, w wyniku którego wiozący niepełnosprawne osoby bus zderzył się z ciągnikiem. Na miejsce wypadku wezwano policję, straż pożarną, służby medyczne i helikoptery LPR. Zginęła jedna osoba, a kilka doświadczyło ciężkich obrażeń.

Do śmiertelnego zdarzenia doszło w miejscowości Ujazd (woj. małopolskie), gdzie bus marki fiat ducato zderzył się z przyczepą ciągnika rolniczego. Jak informuje rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń, wstępne ustalenia wskazują, że fiat ducato uderzył w przyczepę na wąskim zakręcie drogi powiatowej.

Jedna osoba nie żyje, trzy są w stanie ciężkim

Bus przewoził 15 osób niepełnosprawnych, które zmierzały do Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie. W wyniku wypadku trzy osoby doznały ciężkich obrażeń, a jedna zmarła na miejscu zdarzenia. Pozostałych 11 pasażerów przewieziono do pobliskiego szpitala w celu opatrzenia powierzchownych ran i przeprowadzenia badań.

Na miejscu wypadku pojawiło się 12 zastępów straży pożarnej i 40 strażaków, a także funkcjonariusze policji, którzy na czas działań zamknęli drogę i wyznaczyli objazdy. Wezwano również cztery karetki pogotowia i dwa śmigłowce LPR.

Kierowcy zostali przebadani na obecność alkoholu w organizmie alkomatem, który wykazał, że obaj mężczyźni są trzeźwi. Z kolei starosta boheński Adam Korta zapewnił rodziny ofiar wypadku, że jeśli zajdzie taka konieczność, wszyscy pasażerowie busa uzyskają odpowiednią pomoc psychologiczną.