Krakowianki powitały strajkiem polityków PiS

Krakowianki powitały strajkiem polityków PiS

11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości do Krakowa zawitali przedstawiciele PiS, którzy wraz z Jarosławem Kaczyńskim planowali złożyć wieńce pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Jednak demonstracja Strajku Kobiet skutecznie pokrzyżowała plany polityków.

Podczas Narodowego Święta Niepodległości w Krakowie pojawili się politycy PiS, wśród których byli Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Program obejmował nabożeństwo na Wawelu, spotkanie w sali Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” i złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Ostatni punkt programu nie doszedł jednak do skutku, ponieważ próby polityków udaremniły strajkujące kobiety.

Po przyjeździe do Krakowa przedstawiciele PiS udali się na Wawel, gdzie o godzinie 16:30 wzięli udział we Mszy św. Około godziny 18:00 przenieśli się na ulicę Piłsudskiego, gdzie odbyło się spotkanie w Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”. Natomiast ostatni etap wizyty zakładał złożenie kwiatów przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Wulgarne okrzyki w stronę PiS-u

Po dotarciu na miejsce na polityków czekała już grupa kilkudziesięciu strajkujących mieszkanek Krakowa, które zgromadziły się na skwerze Praw Kobiet. Trzymając w górze transparenty i flagi Strajku Kobiet, przywitały polityków wulgarnymi okrzykami i hasłami typu „Ani jednej więcej!”, „Miejsce dzieci nie jest w lesie!” i „Stop torturom na granicy!”

Strajk odbył się pod hasłem „Witamy PiS w Krakowie”. Na miejscu pojawiła się także policja, która nadzorowała całą sytuację.