Zakład między mężczyznami zakończony podpaleniem mieszkania – obaj zatrzymani przez policję

Zakład między mężczyznami zakończony podpaleniem mieszkania – obaj zatrzymani przez policję

Policjanci z Wieliczki oraz Gdowa zmuszeni byli interweniować, gdy dwóch mężczyzn wpadło w ich ręce podejrzane o celowe podpalenie opuszczonego budynku. Jak się później okazało, motywem niecodziennej przestępczej akcji był nietypowy zakład, jaki zawarli ze sobą panowie.

Noc z 10 na 11 maja okazała się burzliwa dla służb porządkowych. Zgłoszenie o pustostanie stojącym w płomieniach spowodowało natychmiastową reakcję funkcjonariuszy, którzy natychmiast udali się do miejsca zdarzenia. Po ugaszeniu pożaru przez straż pożarną, rozpoczęły się intensywne działania policji mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Szybko stanęło pytanie o przyczynę pożaru, która – jak się okazało – miała podłoże kryminalne.

Zebrane dowody, wśród których najistotniejsze okazały się zeznania świadków i analiza materiałów z monitoringu, pozwoliły na wyodrębnienie potencjalnego sprawcy. Tego samego dnia, już następnego dnia, zatrzymano 46-letniego mężczyznę, który był mieszkańcem podpalonego budynku. Śledztwo doprowadziło również do drugiego uczestnika tego zaskakującego zdarzenia – 31-letniego mężczyznę.

Szereg przeprowadzonych przez policję czynności pozwolił na ustalenie, że przyczyną podpalenia było niecodzienne wyzwanie między mężczyznami. Zakład polegał na tym, czy lokator opuszczonego budynku będzie w stanie podpalić własne mieszkanie.

Zarzuty wobec obu mężczyzn zostały sformułowane. 46-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia poprzez celowe podpalenie, natomiast jego 31-letni kompan za podżeganie do tego czynu. W odpowiedzi na te zarzuty sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu starszego mężczyzny na okres trzech miesięcy, natomiast wobec młodszego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.