Policja w Krakowie przeciwko nielegalnym wyścigom: Konsekwencje finansowe dla uczestników sięgają 61 tys. złotych

Policja w Krakowie przeciwko nielegalnym wyścigom: Konsekwencje finansowe dla uczestników sięgają 61 tys. złotych

W Krakowie i jego okolicach odbyła się liczna akcja strażników prawa, której celem była likwidacja problemu nielegalnych wyścigów ulicznych. Ta intensywna działalność policyjna skutkowała poważnymi konsekwencjami dla osób łamiących prawo.

Podczas tej operacji, policyjne patrole pojawiły się w miejscach znanych z wcześniejszych doniesień o organizowanych tam nielegalnych wyścigach. Akcja ta miała miejsce 13 maja i była prowadzona przez policję drogówką. W trakcie swojej interwencji, funkcjonariusze skupiali się na wielu aspektach naruszania przepisów, takich jak nadmierna prędkość, ryzykowne manewry, brak odpowiednich dokumentów, hałas, emisja spalin, obowiązkowe wyposażenie i ewentualne niezgodności techniczne z przepisami dotyczącymi pojazdów.

Policja w czasie swojej akcji przeprowadziła aż 75 kontroli pojazdów. Na kierowców nałożono łącznie 46 mandatów karnych, które razem wyniosły sumę 61 tys. złotych. W dodatku, 28 dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych ze względu na niewłaściwy stan techniczny pojazdów. W dwóch przypadkach, interwencja policji skończyła się sporządzeniem wniosków o ukaranie do sądu.

W trakcie operacji policyjnej, ujawniono także dwóch kierowców, z których jeden był pod wpływem alkoholu, a drugi pod wpływem narkotyków.