Juwenalia Krakowskie 2024: Sprawdź, których artystów usłyszysz na koncertach

Juwenalia Krakowskie 2024: Sprawdź, których artystów usłyszysz na koncertach

Rozbrzmiewające dźwięki muzyki zaleją wkrótce ulice Krakowa. Juwenalia – wydarzenie niecierpliwie oczekiwane przez studencką społeczność – już na horyzoncie. Organizatorzy postarali się zapewnić mnogość atrakcji, w tym szereg porywających koncertów. Znamy już nazwiska artystów, którzy wystąpią podczas festiwalu!

Pierwsze koncerty zaplanowano na 15 maja i odbędą się na terenie Krakowa. Juwenalia obiecują być prawdziwym festiwalem dźwięków nie tylko dla studenckiej społeczności.

W ramach Juwenaliów Krakowskich 2024 artyści, którzy w przeszłości rozpalili do czerwoności imprezy na Strefie Plaża – Avi, Kizo, Bracia Figo Fagot, Nocny Kochanek i Myslovitz – powracają na scenę AGH. Ale to nie koniec niespodzianek! Na ten sam estradowy powrót do Krakowa czekała publiczność The Dumplings. Będą oni mieli okazję dzielić scenę z legendami polskiej muzyki rockowej – Kultem oraz Dżemem. Wśród występujących znajdzie się również Golec uOrkiestra, który rozpocznie swój koncert w Klubie Studio podczas JuweWtorek. Na scenie Strefy Plaża usłyszymy także Majkę Jeżowską oraz międzynarodową gwiazdę sceny DJ-skiej, Fast Boya. Imprezy na Strefie Plaża potrwają od środy 15 maja do soboty 18 maja. Scena jak zwykle stanie na boiskach sportowych Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica.

Strefa Żaczek, miejsce pełne studenckiego entuzjazmu, gościć będzie czołowe postacie młodego pokolenia na scenie Uniwersytetu Jagiellońskiego: Julia Rocka, Young Igi, Kinny Zimmer, Sad Smiles, Kathia, WaluśKraksaKryzys, Kubańczyk oraz Daria Zawiałow! Wystąpią też Strachy na Lachy i nieodłączny duet Kwiat Jabłoni. Na tym najstarszym krakowskim uniwersytecie nie mogło zabraknąć legendarnych koncertów – dlatego zaproszono ponadczasowych wykonawców – zespół T.Love. Strefa Żaczek przyjmuje również koncertowiczów od środy do soboty. Scena znajduje się obok Klubu Studenckiego Żaczek.

Najmniejsza ze stref – Strefa Polibuda – również zapewni mnóstwo wrażeń. Mimo niewielu zapowiedzi już teraz wiadomo, że nie można pominąć tej sceny na Czyżynach. Dlaczego? Wystąpią tam m.in. Lady Pank oraz PRO8L3M, a także Lordofon! Do artystów dołączył Kaz Bałagane. Strefa Polibuda nieznacznie zmieniła swoją lokalizację, aby pomieścić jeszcze więcej uczestników! Tym razem impreza odbędzie się w piątek oraz sobotę na Lotnisku Rakowice na Czyżynach.