Zaprezentuj swój koncept dla Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa

Zaprezentuj swój koncept dla Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa

Ruszamy z kolejną rundą zgłoszeń – od 1 lutego do 1 marca br., mieszkańcy Krakowa mają możliwość zgłaszać swoje pomysły w ramach 11. edycji Budżetu Obywatelskiego. Tegoroczny budżet na realizację projektów proponowanych przez obywateli wynosi imponujące 46 milionów złotych.

Ze wskazanej sumy, znaczna część, czyli 36,8 mln zł, przeznaczona jest na lokalne inicjatywy dzielnicowe. Pozostałe środki, to jest 9,2 mln zł, zostaną wykorzystane na realizację zadań o szerszym, ogólnomiejskim zasięgu.

Przed rozpoczęciem pracy nad wnioskiem, warto zaznajomić się z najpopularniejszymi pytaniami dotyczącymi Budżetu Obywatelskiego i odpowiedziami na nie, które tworzą istne źródło informacji o całym procesie. Korzystne może okazać się również skorzystanie z banku pomysłów, który zawiera różne propozycje zgłoszone przez innych mieszkańców i które mogą posłużyć jako inspiracja dla własnego wniosku.

Istotnym elementem każdego projektu jest dokładny harmonogram i kosztorys. Harmonogram powinien zawierać szczegółowy plan realizacji pomysłu, obejmujący takie etapy jak nabór uczestników, rozpoczęcie kampanii promocyjnej oraz konkretne terminy na start i zakończenie projektu.

Mimo że rubryka kosztorysu nie jest obligatoryjna, warto jednak przewidzieć potencjalne wydatki, korzystając z gotowych cenników. Taka praktyka pozwoli na ocenę, czy nasza wizja projektu jest realna do wykonania.