Nowa grupa strażników miejskich w Krakowie rozpoczyna służbę 1 lutego

Nowa grupa strażników miejskich w Krakowie rozpoczyna służbę 1 lutego

Krakowska Straż Miejska ogłosiła, że od pierwszego dnia lutego, nowo zatrudnieni strażnicy miejscy będą oficjalnie pełnić swoje służby na terenie stolicy Małopolski. Informacja ta pochodzi po niedawnym zakończeniu procesu rekrutacji do tej formacji.

Podstawowymi obowiązkami, które czekają na świeżo upieczonych strażników miejskich, jest przede wszystkim ochrona porządku publicznego w Krakowie. Ponadto, będą oni odpowiedzialni za realizację zadań i obowiązków, które są narzucone przez ustawę o strażach gminnych oraz inne akty prawa lokalnego. Od 1 lutego dziewiętnastu nowych strażników miejskich będzie pełniło służbę na terenie królewskiego miasta.

A ile zarobią nowi funkcjonariusze? Podstawowe wynagrodzenie, które zostanie przekazane nowo zatrudnionym strażnikom, wynosi 4 700 zł brutto. Dodatkowo, każdego miesiąca otrzymają premię regulaminową w wysokości 20% (940 zł brutto), co daje łączną kwotę wynagrodzenia równą 5 640 zł brutto.

Na liście dodatkowych benefitów znajdują się: dodatek za wieloletnią pracę, który waha się od 5% do 20% i zależy od stażu pracy, dopłaty do godzin nocnych i nadliczbowych, a także rozbudowany system nagród motywacyjnych. W ramach tego ostatniego, strażnicy mogą otrzymać nagrody kwartalne, nagrody za wyjątkowe osiągnięcia w pracy oraz roczne. Ponadto, funkcjonariusze mają prawo do otrzymania tzw. „trzynastej pensji”, korzystania z szerokiego pakietu świadczeń socjalnych i możliwości uzyskania dofinansowania do nauki na studiach wyższych czy kursów doszkalających. Strażnicy mogą także skorzystać z pakietów medycznych. Po roku służby, istnieje możliwość awansu na wyższe stanowisko młodszego strażnika.