Zatrzymanie poszukiwanego przez Interpol obywatela Wielkiej Brytanii na lotnisku w Krakowie

Zatrzymanie poszukiwanego przez Interpol obywatela Wielkiej Brytanii na lotnisku w Krakowie

Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy karpackiego oddziału Straży Granicznej, podała we wtorek wiadomość o zatrzymaniu na terenie Polski 58-letniego Brytyjczyka. Mężczyzna ten był poszukiwany przez Interpol za popełnienie przestępstwa gwałtu w New Delhi, stolicy Indii. Został on zapisany na tzw. „czerwonej liście” międzynarodowej organizacji policyjnej, co oznaczało, że był poszukiwany do aresztowania.

Zdarzenie miało miejsce na krakowskim lotnisku, Kraków Airport, gdzie mężczyzna przybył na pokładzie samolotu rejsowego z Birmingham. Do zatrzymania doszło w poniedziałek, tuż po północy, krótko po lądowaniu maszyny. Jak informuje rzeczniczka, to właśnie funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Krakowie-Balicach zidentyfikowali 58-latka jako osobę figlującą w bazach danych Interpolu.

Warto zauważyć, że mężczyzna ten był poszukiwany od 2018 roku przez indyjskie władze za przestępstwo gwałtu. Po zatrzymaniu obywatela Wielkiej Brytanii, strażnicy graniczni przekazali go pod nadzór policji. Teraz dalsze działania w tej sprawie będą kontynuowane przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie – wyjaśniła Dorota Kądziołka.