Pierwsza przymiarka nowego tramwaju w Krakowie do Górki Narodowej

Pierwsza przymiarka nowego tramwaju w Krakowie do Górki Narodowej

W późnych godzinach poniedziałkowego wieczoru, tramwaj zmierzający w kierunku Górki Narodowej w Krakowie, przemierzył po raz pierwszy świeżo wytyczone torowisko podczas przejazdu technicznego. Przed nadejściem nowego roku szkolnego, na północy miasta, gdzie realizowany jest ten projekt, zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Dotyczy to fragmentu od ulicy Wybickiego aż do Banacha. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie apeluje do kierowców o ostrożność i skupienie na nowo umieszczonych znakach drogowych, zamiast polegania na dotychczasowej znajomości terenu.

W nadchodzący czwartek niektóre ulice ulegną zmianie w zakresie pierwszeństwa przejazdu, a na ulicy Opolskiej zacznie funkcjonować rondo. Nie wszystkie trasy będą oferowały możliwość skrętu w stronę Opolskiej. Nowa linia tramwajowa prowadząca do Górki Narodowej rozpocznie regularne kursy od dnia 4 września.

Całkowita długość tej linii wynosi 5 kilometrów. Rozpoczyna się przy pętli Krowodrza Górka, a kończy w okolicach ulic Kuźnicy Kołłątajowskiej i Banacha. W tym miejscu zostanie zbudowany nowy wielopoziomowy parking typu P+R.