Zgony i ranni w wyniku katastrofy budowlanej w Wieliczce – dźwig runął na placu budowy

Zgony i ranni w wyniku katastrofy budowlanej w Wieliczce – dźwig runął na placu budowy

Tragiczne wydarzenie miało miejsce na placu budowy nowego sądu przy ul. Dembowskiego w Wieliczce, gdzie przewrócił się dźwig. Zgodnie z niepotwierdzonymi jeszcze informacjami, jedna osoba straciła życie a dwie pozostałe doznały obrażeń. Służby ratunkowe oraz funkcjonariusze policji są już na miejscu, jednak przyczyna tego nieszczęśliwego zdarzenia jest wciąż nieznana. Możliwe, że przyczyną było intensywne wichrowe powietrze.

Na terenie budowy doszło do tego feralnego incydentu dzisiaj przed południem. Ekipa Ochotniczej Straży Pożarnej z Wieliczki była pierwsza na miejscu zdarzenia, gdzie natychmiast podjęli działania mające na celu zabezpieczenie obszaru oraz udzielenie pomocy poszkodowanym. Początkowo, mówiono tylko o rannych, ale niepotwierdzone jeszcze informacje sugerują, że jeden człowiek stracił życie a co najmniej dwie osoby zostały zakleszczone pod gruzami.

Przewrócony dźwig spadł między innymi na kontenery pracownicze oraz jeden ze stojących przy ulicy samochodów, które zostały całkowicie zniszczone. Cała sytuacja jest aktualnie badana przez odpowiednie służby w celu ustalenia okoliczności tego tragicznego wypadku.