Studenci Politechniki Krakowskiej zainicjują 36. edycję akcji charytatywnej "Mikołajki – Studenci Dzieciom 2023"

Studenci Politechniki Krakowskiej zainicjują 36. edycję akcji charytatywnej "Mikołajki – Studenci Dzieciom 2023"

Z dniem 6 listopada, o godzinie 12:40, studencki ruch charytatywny na Politechnice Krakowskiej rozpoczyna trzydziestą szóstą edycję projektu „Mikołajki – Studenci Dzieciom”. Celem tej inicjatywy jest zgromadzenie funduszy i darów na rzecz podopiecznych jedenastu instytucji opiekuńczo-wychowawczych z obszaru Krakowa i jego okolic.

W tym roku, niemalże dziewięćdziesięciu studentów poświęci swój czas na wolontariat w ramach tej akcji. Ze względu na ciągle rosnące zainteresowanie, proces rekrutacyjny jest nadal otwarty.

Na kampusie głównym PK, 6 listopada, o godz. 12:40, będzie miało miejsce spotkanie z uczestnikami wolontariatu. Wówczas to ogłoszą oni oficjalne rozpoczęcie 36. edycji „Mikołajki – Studenci Dzieciom” i rozpoczną zbieranie pierwszych datków.

Podczas tegorocznej zbiórki świątecznej studentów Politechniki Krakowskiej istnieje możliwość wsparcia na kilka sposobów. Możemy wybrać list napisany przez konkretnego podopiecznego, a następnie zrealizować zawarte w nim marzenia. Listy te zostaną upublicznione w dniu rozpoczęcia akcji, a zgłoszenie gotowości spełnienia wybranych marzeń będzie można przesłać drogą mailową lub poprzez profil akcji na Facebooku. Alternatywnie, możemy samodzielnie lub z grupą znajomych przygotować paczkę z najbardziej potrzebnymi rzeczami, które zostały zgłoszone przez placówki. Inne opcje to wrzucenie datku do puszek wolontariuszy na terenie kampusów i domów studenckich PK oraz wpłacenie darowizny na prowadzoną online zbiórkę, która będzie dostępna od momentu oficjalnego startu akcji.

Dla porównania, w ubiegłym roku udało się zebrać rekordową sumę 62 tysięcy złotych, dzięki czemu świąteczne prezenty trafiły do ponad setki dzieci.