Szokujące oszustwo na starszych obywatelkach w Krakowie – zatrzymano 33-letnią podejrzaną

Szokujące oszustwo na starszych obywatelkach w Krakowie – zatrzymano 33-letnią podejrzaną

Podczas operacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, zatrzymano 33-letnią kobietę. Osoba ta była podejrzana o zorganizowanie i przeprowadzenie oszustwa finansowego na dwoje starszych obywateli. Łączna kwota wyłudzonych środków wyniosła 84 tysiące złotych. W przypadku skazania za to przestępstwo, kobieta może spędzić do ośmiu lat za kratkami.

W połowie października tego roku, nieznajomy kontaktował się telefonicznie z dwiema starszymi kobietami mieszkającymi w Krakowie. Podawał się za policjanta i twierdził, że pieniądze, które posiadają, są w niebezpieczeństwie. Twierdził, że jedynym sposobem na ich ochronę jest „zabezpieczenie” tych funduszy. Zanim ofiary zdążyły zrozumieć, że są celem oszustwa, straciły swoje oszczędności – jedna z nich, w wieku 78 lat, straciła 40 tysięcy złotych, a druga, 86-latka, musiała pożegnać się z 44 tysiącami złotych.

W toku śledztwa, policjanci zidentyfikowali osobę odpowiedzialną za te przestępstwa i miejsce, w którym przebywała. W końcu października, oficerowie dokonali aresztowania na terenie Ruczaju. Zatrzymani zostali 33-letnia podejrzana o oszustwo oraz jej 34-letni towarzysz, poszukiwany listem gończym i skazany na karę pozbawienia wolności. Zatrzymana kobieta została oskarżona o wyłudzenie łącznie 84 tysięcy złotych od dwóch starszych kobiet. Oprócz tego, została również oskarżona o posiadanie substancji odurzających, znalezionych w jej miejscu zamieszkania.

Grozi jej kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.